DB Schenker zatrudnił w magazynie roboty

DB Schenker

Operator logistyczny wprowadził do użytku w oddziale w Lipsku autonomiczne roboty firmy Gideon Brothers, działające w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji. Urządzenia automatyzują procesy logistyczne w magazynach, dzięki czemu umożliwiają zwiększenie wydajności bez konieczności przebudowy nieruchomości.

– DB Schenker nieustannie bada możliwości wykorzystania innowacji stworzonych przez wizjonerskie start-upy – mówi członek zarządu logistyki kontraktowej w Schenker AG, Xavier Garijo. – Zapewnienie możliwości automatyzacji operacji logistycznych i magazynowych stanowi podstawę tworzenia łańcucha dostaw nowej generacji – dodaje.

Autonomiczny robot logistyczny firmy Gideon Brothers wyposażony jest w Robot Autonomy System, który bazując na technologii Visual Perception, łączy technologię głębokiego uczenia z kamerami stereoskopowymi. Technologia percepcji wizualnej wsparta sztuczną inteligencją umożliwia bezpieczne poruszanie się pośród pracowników i sprzętu, jak również innych ruchomych maszyn. Roboty potrafią przenieść jednorazowo towar ważący 800 kg i mają możliwość wymiany akumulatorów bez przerywania pracy, co pozwala zminimalizować czas przestoju.

Roboty testowane są w magazynie DB Schenker w Lipsku i mają na celu automatyzację zadań związanych z bieżącą realizacją zamówień, przyspieszając ten proces i pozwalając pracownikom skupić się na bardziej skomplikowanych obowiązkach. Kilka tygodni po rozpoczęciu przedsięwzięcia DB Schenker rozszerzył je, dodając znaczną liczbę nowych punktów odbioru i wydawania towarów.

O elastyczności systemu świadczy fakt, że zarówno rozszerzenie projektu, jak i precyzyjne prace dostosowawcze prowadzone są przez pracowników DB Schenker. W pierwszym miesiącu realizacji pilota przeciętna odległość pokonywana przez robota przekroczyła 26 km tygodniowo. Szczegółowe wyniki zostaną wkrótce ocenione.

– Stworzone przez nas maszyny postrzegają świat tak jak my: przetwarzając dane wizualne, rozumiejąc co je otacza i jak to się odnosi do powierzonych im zadań – wyjaśnił prezes i współzałożyciel firmy Gideon Brothers, Matija Kopić. – Jest to ogromny postęp technologiczny. Samojezdne urządzenia działające w oparciu o sztuczną inteligencję odniosą sukces tam, gdzie zawiodła poprzednia technologia i staną się wszechobecne w branży przemysłowej – dodaje.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)
  1. 25km w tydzień to bardzo słaby wynik, jeżdżąc 5km/h powinien taki wynik osiągnąć w max 8h biorąc pod uwagę załądunek i rozładunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane