DHL Supply Chain kupił pięć e-ciężarówek Volvo

DHL Supply Chain

Firma Volvo Trucks przekazała DHL Supply Chain klucze do 5 pojazdów Volvo FM Electric. E-ciężarówki posłużą do wykonywania transportów intermodalnych głównie w zachodniej części Polski, oraz na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Odbierane przez operatora logistycznego Volvo FM Electric wyposażono w baterię o pojemności 540 kWh, która umożliwia przejechanie do 300 km. Auto, które będą prowadzić kierowcy DHL Supply Chain, podobnie jak modele Volvo FH i FMX Electric, ma DMC do 44 t.

Inwestycje DHL Supply Chain nie kończą się na zakupie ciągników elektrycznych ale obejmują również zakup naczep dostosowanych do  ultraszybkich ładowarek o mocy 350 kW, które naładują baterię e-ciężarówki od 0 do 100% w około 2 godziny.  Ładowarki elektryczne zostały rozmieszczone w dwóch kluczowych lokalizacjach DHL Supply Chain Poland, aby umożliwić efektywne wykorzystanie floty.

Energia zużywana w procesie ładowania pochodzi w pełni ze źródeł odnawialnych.

Inwestycja w kolejne e-ciężarówki jest kolejnym krokiem na drodze realizacji strategii Grupy DHL Deutsche Post „DSC GoGreen 2050” zakładającej dojście do zeroemisyjnej logistyki w 2050 roku. Firma do 2030 roku w znacznym stopniu ograniczy emisję CO2. Będzie to możliwe za sprawą m.in.: przechodzenia na zrównoważone paliwa oraz elektryfikacją floty jeżdżącej na ostatniej mili. Do końca dekady 60 proc. pojazdów spalinowych zostanie zastąpiona elektrycznymi. Na te i inne inwestycje Grupa Deutche Post planuje wydać ponad 7 mld euro.

– Budowanie rozwiązań multimodalnych oraz zeroemisyjnej floty, w której pomaga nam Volvo Trucks, to kolejny ważny kamień milowy w realizacji strategii, w której duży nacisk kładziemy na osiąganie bardzo ambitnych celów środowiskowych – powiedział Orkun Saruhanoglu, prezes DHL Supply Chain CEE.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane