Elektryczna Scania sprawdzona w transporcie mrożonek

Elektryczna ciężarówka Scania na drodze
Frigo Logistics

Operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych – spółka Frigo Logistics przetestowała dostawy z wykorzystaniem elektrycznej ciężarówki Scania P230 B4x2NB. Dostawy były realizowane na terenie aglomeracji śląskiej.

Na przełomie sierpnia i września spółka Frigo Logistics przeprowadziła testy dostaw ostatniej mili z centrum dystrybucyjnego w Czeladzi. Były realizowane we współpracy z firmą Scania Polska.

Według Krzysztofa Pawlika, dyrektora rransportu we Frigo Logistics, wdrożenie floty elektrycznej w logistyce produktów mrożonych jest szczególnie trudne, gdyż transport wymaga kontrolowanych, ujemnych temperatur i bezwzględnego zachowania łańcucha chłodniczego. – Do tego niezbędne są niezawodne rozwiązania o dużej mocy. Dzięki współpracy z firmą Scania, mamy okazję do tego, by przekonać się, jak flota elektryczna sprawdza się w praktyce w naszym biznesie – twierdzi Pawlik.

Przetestowany pojazd Scania P230 B4x2NB wyposażony jest w 9 akumulatorów o pojemności 300kWh, co daje zasięg do 250 km. Pozwala to na dostawy do punktów odbioru znajdujących się w obrębie aglomeracji śląskiej. Pojazd jest ładowany przy pomocy wszechstronnej, mobilnej ładowarki Plug Charger GO o mocy 30kW.

Firma Frigo Logistics na razie nie przedstawiła wniosków z testów elektrycznej ciężarówki.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane