Fabryka wózków widłowych KION już gotowa

Panattoni Europe

W Kołbaskowie pod Szczecinem zakończyła się budowa zakładu montażowego wózków widłowych dla Grupy KION. Producent pojazdów sprzedawanych pod markami Linde i STILL zatrudni w zakładzie 150 osób. Produkcja ruszy wiosną 2021 r.

Realizacja projektu ruszyła w ubiegłym roku i trwała niecałe 10 miesięcy. Grupa KION to jeden z największych dostawców sprzętu usprawniającego przepływ materiałów i informacji w zakładach produkcyjnych, magazynach i centrach dystrybucyjnych. Koncern, notowany na niemieckim indeksie giełdowym (MDAX), jest też największym w Europie i drugim na świecie producentem wózków przemysłowych oraz dostawcą technologii automatyzacji.

Obiekt w Kołbaskowie zbudowała dla Grupy KION firma Panattoni Europe. W ramach inwestycji powstał budynek o powierzchni ponad 44 tys. mkw. Oprócz części produkcyjnej – znajduje się w nim także centrum badawczo-rozwojowe oraz centrum administracyjne.

– Dzięki znakomitej współpracy tak z Grupą KION jak i gminą Kołbaskowo oraz starostwem powiatowym w Policach, powstał obiekt niezwykle nowoczesny oraz zrealizowany w zgodzie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju – mówi Michał Samborski, head of development w Panattoni.

– Nowa inwestycja powstała w centrum Europy, tuż przy granicy z Niemcami. Dzięki takiej lokalizacji i doskonałej infrastrukturze w regionie możemy z powodzeniem obsługiwać rynki EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) oraz korzystać z doskonałej sieci miejscowych dostawców – komentuje Knut Angres, kierownik zakładu z KION Group.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane