Flotę Żabki zasiliły e-samochody Volkswagena

Żabka Polska

Cztery elektryczne Volkswageny Transportery ABT zostały przekazane sieci handlowej Żabka. Będą z nich korzystały Interwencyjne Grupy Serwisowe, które obsługują usterki w sklepach. To pierwsze e-auta dostawcze z zabudową serwisową w Europie.

Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Żabka Polska informuje, że większość placówek sieci zlokalizowana jest w punktach o bardzo dużym natężeniu ruchu, często w ścisłym centrum. Zapewnienie łańcucha dostaw do takich lokalizacji wymaga odpowiedniego podejścia do planowania i obsługi sklepów,  przy ograniczeniu emisji szkodliwych substancji oraz poziomu hałasu. – Właśnie zainwestowaliśmy w cztery zeroemisyjne pojazdy serwisowe marki Volkswagen. Cały czas intensywnie śledzimy rynek motoryzacyjny w poszukiwaniu pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, optymalnych do naszych potrzeb. Mowa tu również o pojazdach ciężarowych jak i osobowych dla kadry terenowej – mówi Manikowski.

Cztery elektryczne Volkswageny Transporter ABT, które zasiliły flotę Żabki, są pierwszymi w Europie elektrycznymi samochodami dostawczymi z zabudową serwisową. Pojazdy zostały tak przygotowane, aby korzystać z nich mogły Interwencyjne Grupy Serwisowe Żabka zajmujące się ekspresowymi naprawami i serwisem urządzeń znajdujących się w sklepach w: Poznaniu, Warszawie, Łodzi i Krakowie. Żabka zapewnia franczyzobiorcom bezpłatny serwis w ramach współpracy franczyzowej. Fachowcy usuwają usterki dotyczące adaptacji, chłodnictwa, gastronomii, jak również problemy dotyczące wizualizacji i wyposażenia.

Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawczem podkreśla, że dla Volkswagena sieć Żabka jest długoletnim klientem flotowym. – Pracując wspólnie, stawiamy na elektromobilność, rozwiązania przyjazne środowisku i zwracamy się w kierunku ciągłego ulepszania tkanki miejskiej – tworzenia tzw. Smart City – tłumaczy Łakomy. – W ramach współpracy od lat zapewniamy sieci Żabka samochody flotowe, w ubiegłym roku dostarczyliśmy dwa elektryczne Volkswageny e-Crafter, a teraz flotę tej firmy zasiliły cztery elektryczne Transportery – dodaje.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane