Fracht FWO pomaga w budowie bloku Elektrowni Dolna Odra

Fracht FWO

Operator logistyczny dla przemysłu – Fracht FWO, został głównym partnerem logistycznym globalnego dostawcy technologii dla energetyki, lidera konsorcjum w projekcie budowy Nowego Bloku Energetycznego w Elektrowni Dolna Odra. Firma rozpoczęła właśnie realizację serii dostaw dla tej znaczącej inwestycji.

W ramach tego projektu, Fracht FWO odpowiada za organizację transportów elementów kotłów i innych urządzeń, w tym przyjęcia ładunków i ich dostawę aż do miejsc posadowienia na budowie bloków energetycznych w Elektrowni Dolna Odra. – Organizacja tych dostaw, z wykorzystaniem różnych gałęzi transportowych, w tym morskiej, śródlądowej i drogowej, to ogromny projekt, rozłożony na kilka etapów. Każdy z nich będzie złożoną i skomplikowaną logistycznie operacją, której przeprowadzenie nie byłoby możliwe bez wieloletniego doświadczenia, eksperckiej wiedzy naszych zespołów oraz właściwie dobranych partnerów – mówi Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.

Zobacz wideo z dostawy elementów bloku elektrowni do Szczecina:

Realizacja pierwszej dostawy do Elektrowni Dolna Odra rozpoczęła się we wrześniu. Na budowę bloków energetycznych trafi jeszcze w tym miesiącu 16 elementów kotłów o łącznej wadze przekraczającej 748 ton, w tym najcięższe elementy mają ponad 86 ton i długość sięgającą nawet 35 m. Ładunek ten przypłynął już z Turcji do portu w Szczecinie, gdzie przy użyciu specjalistycznego sprzętu został przeładowany na barki w celu dalszego transportu. – Naszym zadaniem było przyjęcie urządzeń w szczecińskim porcie, a następnie koordynacja kolejnych etapów transportu– wyjaśnia Piotr Prasał, Koordynator Projektu Dolna Odra w Fracht FWO.

Fracht FWO jest jednym z nielicznych operatorów na polskim rynku logistycznym, który specjalizuje się w organizacji dostaw ładunków ciężkich dla przemysłu energetycznego i wydobywczego. Firma wykorzystuje przy tym globalny know-how i światową sieć partnerów Grupy Fracht, która ma swoje oddziały w 43 krajach. Wśród przykładów zrealizowanych w tym roku transportów wymienić można m.in. dostawę kilkudziesięciu transformatorów do Kanady i krajów Beneluxu, czy elementów dwóch wielkich kotłów parowych z Włoch do Polski.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane