GATX zamówił tysiąc platform intermodalnych

GATX Rail Europe

Największy dostawca kolejowych cystern na wynajem – GATX Rail Europe od kilku lat oferuje przewoźnikom także inne wagony do przewozu ładunków. W związku z rozwojem transportu ładunków w kontenerach, firma zamówiła u producentów 1000 wagonów – platform intermodalnych. Pojazdy zostaną jej dostarczone w 2022 r.

GATX kojarzony był z cysternami do przewozu paliw i ładunków ropopochodnych. Firma dywersyfikuje odbiorców, dlatego w ciągu 5 ostatnich lat dołączyła do swojej floty ok. 3000 różnych wagonów towarowych. I nie przestaje inwestować w kolejny tabor.

– Weszliśmy na rynek przewozów ładunków oraz kontenerów i dotrzymujemy obietnicy, zgodnie z którą będzie ciągle inwestować, bo wierzymy, że kolej to ekologiczny i zrównoważony transport przyszłości – mówi Johannes Friess, Business Unit Manager w GATX Rail Europe.

Przedsiębiorstwo leasingowe zamówiło prawie 1000 nowych wagonów intermodalnych, które zostaną mu dostarczone w nadchodzącym roku. W tym okresie do spółki dotrzeć mają także kolejne wagony do przewozu drewna i stali.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane