Girteka zamówiła 2000 ciężarówek Volvo

Girteka_kupuje_2000_ciężarówek_Volvo
Volvo Trucks

Litewska Girteka Logistics, największy operator przewozów drogowych w Europie, zdecydowała się zainwestować w co najmniej 2 tys. samochodów ciężarowych Volvo FH najnowszej generacji. Większość z nich będzie pojazdami serii I-Save, która pozwala zmniejszyć zużycie paliwa.

Flota Girteki składa się z 8 tys. ciężarówek, które są obsługiwane przez 15 tys. kierowców. Kursują po całej Europie i Rosji. Wkrótce flota zostanie odmłodzona o 2 tys. nowych ciągników Volvo FH. – Nowe Volvo FH optymalizuje czas pracy kierowców i pozwala znacząco zmniejszyć zużycie paliwa. Dzięki inwestycji przyczynimy się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, a także ograniczenia emisji zanieczyszczeń – tłumaczy wybór pojazdów Volvo FH Edvardas Liachovičius, dyrektor generalny Girteka Logistics.

Większa część zamówionych pojazdów ma być wersją Volvo FH I-Save, która pozwala zaoszczędzić 10 proc. kosztów paliwa. – Przetestowaliśmy przedtem ten model i odkryliśmy jego potencjał redukowania kosztów oraz korzyści z jego zastosowania dla klimatu – dodaje Liachovičius.

Współpraca Girteka Logistics i Volvo trwa już 15 lat. Litwini finansują zakup pojazdów tego producenta korzystając z usługi Volvo Financial Services. Tak też będzie tym razem – większość z 2 tys. samochodów ma być objęta tym finansowaniem.

Produkcja pojazdów ruszy w marcu tego roku, a ich dostawy powinny zakończyć się w ciągu 12 miesięcy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane