GLS Poland inwestuje w 100 furgonetek na baterie

GLS

Do floty firmy kurierskiej GLS Poland dołączy 100 pojazdów Ford E-Transit. Pierwsze 21 sztuk zostało już spółce przekazanych, a pozostałe wyjadą w trasy do końca 2022 roku.

Flota firmy GLS wzbogaciła się o nowe elektryczne pojazdy. – Ford E-Transit to długo wyczekiwana nowość na rynku motoryzacyjnym i cieszymy się, że część pojazdów już znalazła się w naszej flocie. Pojazdy mają taką samą przestrzeń ładunkową i wymiary jak dotychczasowe modele spalinowe, ale z jedną bardzo istotną różnicą – są elektryczne – mówi Justyna Glaza, environmental manager GLS Poland. Dodaje też, że inwestycja w nowe ekologiczne samochody dostawcze to kontynuacja działań GLS na rzecz ochrony klimatu. GLS ma plan, by do 2030 roku co najmniej 50 proc. pojazdów w jego flocie miało napęd nisko- lub zeroemisyjny, a w 2035 roku – by każdy nowy pojazd transportowy spełniał te warunki.

Wszystkie samochody pochodzą z serii 350, co oznacza, że dopuszczalna masa pojazdu to 3500 kg. Nowe elektryczne samochody ładują się około 30 minut, a ich zasięg to prawie 260 km. – Ekologiczna flota wymaga od nas również nowej infrastruktury, dlatego w planach mamy stałe zwiększanie liczby ładowarek do samochodów elektrycznych przy naszych oddziałach – deklaruje Justyna Glaza.

Elektryczne pojazdy mają systemy bezpieczeństwa i te ułatwiające jazdę m.in. czujniki parkowania i kamery, system zapobiegania kolizjom z funkcją automatycznego hamowania czy system ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu.

Wymiana floty GLS na ekologiczną rozpoczęła się już kilka lat temu. W 2019 roku do floty dołączyły też samochody ciężarowe napędzane LNG. W 2020 roku GLS wprowadził rowery kurierskie w Krakowie. Kolejne w 2021 roku wyjechały na ulice Wrocławia i Warszawy. W tym roku rowery rozpoczęły transporty paczek w miastach takich jak Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Łódź, Zielona Góra, Gdańsk, Oświęcim, Władysławowo i Poznań.

Do floty DPD Polska dołączyło 50 e-furgonów Mercedesa

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane