MBC Trans pierwszym w Polsce nabywcą e-ciężarówki Volvo

Volvo Trucks Polska

Miesiąc od podpisania umowy Volvo Trucks Polska oficjalnie przekazała do MBC Trans pierwszy w Polsce ciągnik siodłowy Volvo FH Electric 4x2T. Do przekazania samochodu przez przewoźnika doszło w siedzibie Volvo Trucks w Młochowie, a kluczyki do pojazdu wręczył osobiście prezes Volvo Trucks – Roger Alm.

MBC Trans zainwestował w pierwszy w Polsce, w pełni elektryczny ciągnik Volvo FH 4×2, wyposażony w 3 silniki elektryczne oraz zestaw 6 baterii o pojemności 540 kWh i zasięgu 300 km. Samochód zasili flotę ok. 100 pojazdów tego przewoźnika z Łukowa, których większość stanowią ciągniki Volvo Trucks z silnikami I-Save.

Nabywca e-ciągnika ma zapewniony 8-letni Złoty Kontrakt Serwisowy, gwarantujący pełną kontrolę kosztów i maksymalną dyspozycyjność. Pojazd został sfinansowany przez VFS Usługi Finansowe Polska, a system ładowania Kempower zapewniła firma K+Power.

– MBC Trans to obecnie nie tylko transport. Współtworzymy polskiego operatora usług optymalizacji energetycznych pod nazwą Virtual Power Plant. Specjalizujemy się w optymalizacji zużycia energii elektrycznej i ciepła w obiektach stacjonarnych i łańcuchach dostaw tym samym wspierając strategie ESG i wymagania stawiane przez europejską taksonomię – mówi Marcin Ciołek, prezes MBC Trans. – Volvo FH Electric to nasza kolejna inwestycja, która będzie miała znaczący wpływ na emitowaną ilość dwutlenku węgla w naszej flocie. Cieszymy się, że dokładamy tak znaczącą cegiełkę w dekarbonizacji europejskich operacji transportowych dodaje Ciołek.

Od 2019 r. Volvo Trucks sprzedało łącznie prawie 5000 elektrycznych samochodów ciężarowych w 40 krajach na całym świecie. – Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być świadkiem przekazania pierwszego Volvo FH Electric w Polsce – to kolejny znaczący krok w kierunku naszej wizji zrównoważonego transportu – powiedział Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

MBC Trans specjalizuje się w transporcie chłodniczym, towarów łatwo psujących się, które wymagają przewozu w warunkach kontrolowanej temperatury. Transport towarów odbywa się do każdego wybranego miejsca w Europe, ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Flota firmy to obecnie ok. 100 pojazdów ciężarowych, w tym ciągniki siodłowe Volvo FH z technologią I-Save.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane