Najtańszy abonament? Porównaj oferty operatorów!

Przy wyborze operatora telekomunikacyjnego Polacy nie kierują się już emocjami. Nie działają na nas przyciągające uwagę reklamy w telewizji i krzykliwe hasła. Chcemy uczciwej i konkurencyjnej cenowo oferty. Aby ułatwić wybór odpowiedniej sieci komórkowej, sporządziliśmy zestawienie najbardziej atrakcyjnych obecnie ofert na rynku.

Jesteśmy świadomi swoich potrzeb i mamy konkretne oczekiwania. Przeglądając oferty sieci komórkowych analizujemy przede wszystkim cenę, którą będziemy płacić przez cały okres obowiązywania zawartej umowy. Chcemy zrozumiałych, prostych zasad świadczenia usług telekomunikacyjnych oraz rzetelnego jej wykonania.

Naprzeciw tym wszystkim oczekiwaniom najlepiej wychodzą mniejsze spółki telekomunikacyjne, tzw. wirtualni operatorzy. Tego typu przedsiębiorstwa wykonują usługi w oparciu o infrastrukturę (np. nadajniki) większych firm telekomunikacyjnych. W Polsce wirtualni operatorzy pierwszy raz pojawili się kilkanaście lat temu. Dzisiaj największą popularnością cieszą się usługi kilku tego typu podmiotów.

Przeanalizowaliśmy warunki proponowane przez kilku wiodących operatorów, biorąc pod uwagę potrzeby przeciętnego użytkownika smartfona:

  1. Oferta na abonament, jak najtańsza (np. do 20 zł), najlepiej na czas nieokreślony, aby nie wiązać się na długo umową,
  2. W ramach abonamentu powinniśmy dostać nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz wiadomości sms,
  3. Każdy posiadacz smartfona potrzebuje internetu. Ponieważ chcemy mieć możliwość obejrzenia w telefonie filmu (np. w serwisie Netflix) oraz słuchania muzyki online, ustaliliśmy, że w abonamencie chcemy mieć przynajmniej 30 GB danych do wykorzystania,
  4. Roaming nie jest naszym priorytetem, ponieważ rzadko jeździmy za granicę (np. tylko w wakacje).

Oferta Premium Mobile
Wirtualny teleoperator oferuje cztery pakiety usług w cenach od 16,70 zł do 29,70 zł. Wszystkie przyjęte przez nas kryteria spełnia najdroższa z nich. Premium Mobile gwarantuje za 29,70 zł miesięcznie rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych w Polsce oraz na telefony stacjonarne. W ofercie są też nielimitowane sms-y i mms-y. W ramach umowy otrzymujemy 30 GB internetu. Roczny koszt usług wyniesie 380 zł.

Oferta a2Mobile
Firma ma ofertę podobną do Premium Mobile. Wszystkie przyjęte kryteria oceny spełnia pakiet za 29,90 zł. Rozmowy, sms-y i mms-y są bezlimitu. W ramach abonamentu dostaniemy 30 GB danych do wykorzystania w ciągu miesiąca. Co istotne, abonenci otrzymują darmowy transfer do aplikacji Facebook i Messenger oraz bezpłatną usługę WiFi Calling. Roczny koszt usługi w a2Mobile wyniesie 358 zł.

Oferta lajt mobile
Operator ma w ofercie abonamenty w cenach od 14,99 zł do 39,99 zł. Nielimitowane (na terenie Polski) rozmowy komórkowe oraz stacjonarne, a także 30 GB transferu danych firma oferuje w abonamencie „Numer 1” w cenie 19,99 zł na miesiąc. Umowę można podpisać na dowolny termin. Jeśli zdecydujemy się przenieść swój numer do lajt mobile oraz podpisać dwuletnią umowę, przez pierwsze trzy miesiące nie trzeba będzie opłacać rachunku. Przy umowie rocznej zapłacimy 240 zł.

Oferta firmy Otvarta
Oceniane w tym zestawieniu kryteria spełnione są w abonamencie O! Swobodna. Za 28,99 zł miesięcznie można otrzymać nielimitowane rozmowy oraz wiadomości sms / mms. Zapaleni internauci będą mieli do wykorzystania 31 GB transferu danych. Operator umożliwia skorzystanie z 500 minut rozmów w roamingu przez dwa tygodnie (pakiet wakacyjny). Koszt rocznych rachunków wyniesie 348 zł.

Werdykt
Wirtualni operatorzy telekomunikacyjni mą podobne oferty o zbliżonych parametrach. Każda z firm stara się wyróżnić czymś na tle konkurencji, np. nielimitowanym korzystaniem z Facebooka albo wakacyjnym pakietem rozmów za granicą. Ponieważ naszym podstawowym kryterium wybory zwycięzcy zestawienia była cena, nietrudno dostrzec, że najtańszy abonament oferuje lajt mobile. Roczny koszt abonamentu jest o jedną trzecią niższy niż u pozostałych operatorów. Jeśli ktoś zdecyduje się przenieść do lajt mobile numer i podpisze dwuletnią umowę, będzie płacił abonament nie przez 24, a przez 21 miesięcy.

Artykuł powstał we współpracy z lajt mobile.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane