Nowe zlecenie Robs Group Logistic z duńskiego rynku

Wnętrze magazynu
Robs Group Logistics

Producent regałów magazynowych Robs Group Logistic, pozyskał nowe zlecenia z rynku duńskiego na łączną wartość 700 tys. euro. Dotyczą wyprodukowania dla Jungheinrich Danmark akcesoriów do regałów magazynowych. Produkcja realizowana będzie w siedzibie producenta, w Gdańsku.

– Rynek duński ma bardzo duży potencjał, właśnie dlatego stał się naszym celem ekspansji. Wcześniej informowaliśmy o pozyskaniu ważnego, inicjującego kontraktu z JUNGHEINRICH na montaż 200 tys. miejsc paletowych w magazynach wielkopowierzchniowych w ramach projektu DSV w Horsens. Ta współpraca przynosi już kolejne bardzo ważne dla naszego rozwoju projekty. W obszarze produkcji spodziewamy się dalszych zleceń – powiedział Robert Dąbrowski, prezes Robs Group Logistic.

Produkcja realizowana będzie w Gdańsku w siedzibie spółki w oparciu o zasoby parku maszynowego oraz w ramach decyzji o wsparciu wydanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. – Dzięki temu, że produkcję zrealizujemy na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej możemy liczyć na bardzo preferencyjne warunki w obszarze podatkowym – dodaje Dąbrowski.

Spółka Robs Group Logistic po trzech kwartałach 2023 r. osiągnęła 24,8-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży do wartości 19,0 mln zł. W okresie dziewięciu miesięcy 2023 r. firma miała 2,8 mln zł EBIT (wzrost o 137,1 proc. rdr.). EBITDA ukształtowała się na poziomie 4,447 mln zł w okresie 1-3Q 2023 (+261 proc. r/r). Zysk netto narastająco po trzech kwartałach br. spółki wyniósł 1,3 mln zł (wzrost o 88,7 proc. rdr.).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane