Pierwsza w Polsce mobilna mieszalnia pasz

F.H. MAXIM, Facebook

Scania R 520 wykorzystywana jako mobilna mieszalnia pasz trafiła do firmy F.H. Maxim z Podlasia. Instalacja pozwala na przygotowanie pełnoporcjowej paszy dla zwierząt hodowlanych bezpośrednio u hodowcy.

Zabudowę pojazdu wykonała firma Buschhoff. Dzięki mobilnej mieszalni Scania możliwe jest ześrutowanie lub zgniecenie ziarna oraz dodania do niego gliceryny lub melasy. Wysuwalny mieszalnik pozwala na wymieszanie około 8,5 t gotowej paszy. Dokładność mieszania wynosi 1:100 000.

– Wybraliśmy podwozie Scania, ponieważ zależało nam na rozwiązaniu transportowym, które jest ekonomiczne i niezawodne w eksploatacji. Nowy pojazd Scania jest wizytówką naszej firmy. Dzięki niemu możemy dotrzeć bezpośrednio do rolnika i hodowcy z produktem idealnie dopasowanym do jego potrzeb – komentuje Mirosław Wyszyński, współwłaściciel F.H. Maxim.

F.H. Maxim posiada również laboratorium, pozwalające na określenie takich parametrów w stosowanych do mieszania produktach, jak: białko, wilgotność, skrobia, zaolejenie, ADF, NDF i in.

Podwozie Scania zostało tak skonstruowane, żeby uzyskać jak najlżejszą masę. Zastosowano w nim m.in. aluminiowe felgi i lekką kabinę. Masa całkowita mobilnej mieszalni pasz Scania to 22 t.

Pomimo tego, że pojazd będzie wykorzystywany do pracy na trasach regionalnych (kierowca wraca na noc do domu), podwozie wyposażono w kabinę sypialną R na powietrznym zawieszeniu oraz w zestaw dodatkowych szafek na tylnej ścianie. Pozostałe elementy wyposażenia podnoszące komfort pracy kierowcy, to: skórzana kierownica, zestaw wskaźników na tablicy rozdzielczej z największym 7” wyświetlaczem i system informacyjno-rozrywkowy (radio) z nawigacją, umożliwiający odtwarzanie muzyki oraz filmów z różnych nośników (pendrive, karta SD) oraz szklany szyberdach.

Kabina posiada pełne malowanie, a podwozie osłony międzyosiowe. Właściciel wybrał szary kolor, taki sam, w jakim jest zabudowa. Co więcej, w pojeździe zamontowano felgi z polerowanego aluminium.

F.H. Maxim działa na rynku od 17 lat. W tym czasie firma stale poszerza zakres swojej działalności, zmierzając do kompleksowej obsługi gospodarstw rolnych. Przedsiębiorstwo świadczy usługi sprzedaży pasz i premiksów wolnych od GMO, sprzedaży nasion kukurydzy, traw i zbóż, transportu materiałów sypkich oraz skupu zbóż.

Finansowanie w ramach umowy zapewniło Scania Finance S.A.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane