Port Hamburg inwestuje w samojezdne wózki AGV

Konecranes

Zarządzająca operacjami logistycznymi w Porcie Hamburg spółka Hamburger Hafen und Logistik (HHLA), zamówiła 11 dodatkowych samojezdnych wózków Konecranes Gottwald AGV. Pojazdy trafią do eksploatacji w terminalu kontenerowym Altenwerder.

Konecranes dostarcza Portowi Hamburg samojezdne wózki AGV (automated guided vehicles) w ramach zawartej umowy ramowej. HHLA realizuje projekt wymiany starych wózków z silnikiem diesla na pojazdy AGV wyposażone w akumulator Li-ion. Po realizacji nowego zamówienia w największym niemieckim porcie będzie eksploatowanych w sumie 95 wózków tego typu.

– Wymiana AGV jest częścią większego programu, który udowadnia, że bierzemy odpowiedzialność za ochronę środowiska. Strategia przechodzenia na elektrycznie zasilane pojazdy jest okazją do wymiany wózków do transportu kontenerów na nowe. Ich baterie będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych – powiedział Thomas Förster, szef ds. technologii w terminalu Altenwerder.

Zamówione Konecranes Gottwald AGV to sterowane oprogramowaniem wózki do transportu kontenerów, które kursują między suwnicami oraz placami składowymi. Wózki mają zautomatyzowany system ładowania akumulatorów – kiedy poziom baterii jest niski, same podjeżdżają do jednej z 18 stacji zasilania zainstalowanych na terenie terminalu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane