Raben wdraża narzędzia do zarządzania flotą naczep

Ciężarówka grupy Raben pod magazynem
Grupa Raben

Spółka Raben Logistics Polska podpisała wieloletnią umowę o współpracy z polską firmą Elcar, dostawcą technologii analitycznych dla branży logistycznej. Dane o transportach, zbierane z pojazdów Raben w czasie rzeczywistym, pozwolą zarządzającym monitorować transporty i optymalnie wykorzystać naczepy.

Wdrożenie ciągłego monitoringu w naczepach to kolejny krok Raben Logistics Polska w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa, efektywności i skuteczności realizowanych dostaw. Dzięki danym, zbieranym z całej floty przez czujniki Elcar i wyświetlanym w jednym panelu, osoby zarządzające pojazdami będą miały pełną wiedzę o aktualnej sytuacji na drogach. Raporty i analizy, generowane przez system Elcar, pozwolą lepiej wykorzystać dostępną infrastrukturę.

– Od wielu lat znamy technologie tworzone przez Elcar, gdyż ich systemy zajmują się monitorowaniem temperatury w chłodniach, magazynach oraz naczepach naszej siostrzanej spółki Fresh Logistics Polska, wyspecjalizowanej systew transporcie produktów świeżych. Doceniamy doświadczenie i stabilność rozwiązań Elcar, dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres współpracy także w Raben Logistics Polska – mówi Rafał Kukotko, menedżer ds. transportu w Raben Logistics Polska. – Liczymy na to, że nowoczesna technologia pozwoli także zredukować emisję CO2, bo lepsza efektywność to nie tylko oszczędności, ale także mniejszy ślad węglowy – dodaje.

Firmy Fresh Logistics i Elcar zrealizowały niedawno nowy wspólny projekt. Wcentrum dystrybucyjnym w Robakowie pod Poznaniem zamontowano czujniki radarowe, wykrywające obecność naczepy lub innego pojazdu pod rampą załadunkową. Pozwala to firmie mieć wpływ na poprawę zarządzania oraz bezpieczeństwa realizowanych procesów magazynowo transportowych na styku magazyn/transport.

– „System Elcar Radar wspiera kluczowe operacje związane z rozładunkiem i załadunkiem towarów w magazynie, między innymi takie jak podstawienie naczepy pod rampę, kontrola temperatury panującej wewnątrz naczepy, monitorowanie czasu trwania rozładunku lub załadunku, odstawienie lub odjazd naczepy spod rampy. Zastosowanie tej technologii dostarcza nam więcej danych, a także zwiększa ich dokładność i wiarygodność, co w konsekwencji pozwala na lepszą kontrolę całego procesu magazynowo-transportowego – informuje Krzysztof Dybiec, menedżer logistyki kontraktowej we Fresh Logistics Polska (Grupa Raben).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane