Shell oferuje flotom kompensację emisji CO2

stacja_Shell
ElastiComputeFarm, Pixabay

Shell wprowadza nową usługę dla klientów biznesowych. Od stycznia 2021 r. właściciele flot mogą zdecydować się na kompensację emisji dwutlenku węgla z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card. Shell zrównoważy te emisje poprzez zakup kredytów węglowych pochodzących z międzynarodowych projektów, które chronią i odbudowują naturalne ekosystemy.

Przedsiębiorstwa posiadające karty paliwowe Shell w Polsce mogą zdecydować o kompensacji emisji dwutlenku węgla pochodzących z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card. Chodzi o paliwo kupowane na stacjach Shell i stacjach partnerskich w wielu krajach.

Podczas gdy wiele branż zmierza w kierunku paliw alternatywnych o niższej emisji dwutlenku węgla, w okresie przejściowym nadal istnieje zapotrzebowanie na paliwa tradycyjne. Nowa usługa Shell pozwala obliczyć wysokość emisji CO2 generowanych przez floty i zrównoważyć ich wpływ na środowisko naturalne.

– Kompensacja emisji CO2, których nie da się uniknąć, to kolejne narzędzie pozwalające uniknąć lub zredukować emisje. Wśród innych rozwiązań można wymienić m.in. wykorzystanie technologii cyfrowych do optymalizacji tras dostaw czy inwestycje w pojazdy elektryczne lub – w przypadku floty ciężkiej – w pojazdy LNG – tłumaczy Katarzyna Warzywoda, dyrektorka ds. sprzedaży kart paliwowych w Shell Polska.

Emisje są nieuniknione, dlatego przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na system kompensacji emisji dwutlenku węgla. Nowa usługa pozwala obliczyć i zrównoważyć emisje CO2 z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card.

Shell śledzi zużycie paliwa i oblicza wynikające z niego emisje CO2, a następnie za niewielką opłatą wycofuje z obiegu kredyty węglowe pochodzące z projektów opartych na ochronie przyrody, aby skompensować emisje w całym cyklu życia paliwa. Kompensacja jest możliwa dzięki zakupowi odpowiedniej liczby kredytów węglowych generowanych w ramach międzynarodowych projektów środowiskowych, które chronią i odbudowują ekosystemy. Projekty te są niezależnie weryfikowane przez certyfikowanych audytorów, którzy kontrolują, czy prowadzą one do rzeczywistych redukcji emisji. Łączna ilość emisji CO2, która została skompensowana w wyniku uczestnictwa w nowej usłudze, zostanie poświadczona rocznym certyfikatem wydawanym przez Shell.

W Polsce usługa na początku będzie dostępna dla klientów flotowych Shell. W niektórych krajach, takich jak Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, Austria czy Szwajcaria, Shell umożliwia kompensację CO2 również klientom detalicznym.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane