Shell wprowadza aplikację dla właścicieli elektryków

Shell

W ramach kolejnych kroków na drodze transformacji energetycznej Shell oferuje menedżerom flot oraz kierowcom hybrydową kartę Shell Card (do ładowania pojazdów elektrycznych oraz do tankowania paliw tradycyjnych) oraz aplikację Shell Recharge. Umożliwi ona sprawdzenie lokalizacji ładowarek, ich mocy, dostępności punktów ładowania a także aktualnych cen energii.

Jak szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyczna, do 2050 roku liczba samochodów na drogach całego świata podwoi się. Dostępne badania wskazują, że transport odpowiada obecnie za ponad 1/4 całkowitego zużycia energii na świecie i 1/5 emisji CO2 związanych z energią. 2050 rok może zapisać się w historii motoryzacji również z innego powodu. Właśnie do tego czasu Komisja Europejska planuje niemal całkowicie zastąpić samochody z napędem tradycyjnym pojazdami zeroemisyjnymi. W te działania wpisuje się również Shell, stopniowo poszerzając portfolio swoich rozwiązań w dziedzinie elektromobilności, rozbudowując już istniejącą sieć ładowarek czy oddając w ręce użytkowników narzędzia do zarządzania flotą samochodów elektrycznych.

Chcemy być jak najlepiej przygotowani do wyzwań, z którymi w perspektywie najbliższych lat i dziesięcioleci będziemy się wszyscy mierzyć. Wyraźnie widzimy, że pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej istotną alternatywą dla tych napędzanych paliwami tradycyjnymi. Chcemy być dla firm i flot partnerem w procesie przechodzenia na elektromobilność oraz niskoemisyjność mówi Katarzyna Warzywoda, dyrektor ds. sprzedaży kart paliwowych na Europę Środkową Wschodnią i Południową w Shell Polska.

Hybrydowa karta flotowa Shell Card jest kierowana do flot elektrycznych i mieszanych. Dzięki niej kierowcy mają dostęp do produktów oferowanych przez Shell, m.in. ładowania samochodów elektrycznych, tankowania paliw tradycyjnych, możliwości uiszczania opłat drogowych, myjni samochodowych oraz oferty pozapaliwowej na stacjach Shell.

Karta wykorzystuje technologię komunikacji bliskiego zasięgu za pośrednictwem chipa RFID.

Wraz z Shell Card firma oferuje aplikację Shell Recharge, która umożliwia m.in.: wyszukanie najbliższych punktów ładowania, sprawdzenie ich dostępności a także nawigowania do nich. Aplikacja informuje m.in. o taryfach, prędkościach ładowania i dostępnych złączach, a także umożliwia podgląd szacowanego czasu ładowania, wzrostu zasięgu i kosztu sesji ładowania.

W aplikacji Shell Recharge można zapłacić za ładowanie kartą flotową Shell Card do ładowania samochodów elektrycznych.

Sama karta będzie widoczna w Shell Fleet Hub, czyli w narzędziu umożliwiającym zdalne zarządzanie flotą.

Kierowcy flotowi w Polsce, posiadający kartę Shell Card, mogą korzystać z ponad 800 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Operatorami tych punktów są GreenWay, EV+ oraz IONITY.

Na całym kontynencie Shell dysponuje ponad 260 tysiącami punktów ładowania dostępnymi w 35 krajach europejskich. Celem firmy jest rozbudowa sieci do 500 tysięcy punktów w Europie do 2025 roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane