Urania – nowa seria olejów dla ciężarówek

PETRONAS

Na rynek trafiły nowe oleje silnikowe z serii PETRONAS Urania, które powstały na bazie autorskiej technologii StrongTech opracowanej w laboratoriach Petronas Lubricants International. Producent utrzymuje, że produkty  Urania przedłużają żywność silników.

Dzięki wyjątkowo silnym łańcuchom molekularnym oleje Urania nie ulegają utlenianiu, zapobiegają tworzeniu się sadzy, zapewniając tym samym optymalną lepkość podczas eksploatacji. Oleje Urania chronią również silnik przed zużyciem i degradacją w wysokich temperaturach, a to oznacza stabilne parametry oleju między wymianami, w efekcie czego silniki mają dłuższą żywotność.

Firma PETRONAS informuje, że bardziej wytrzymały olej zmniejsza skutki kontaktu metal-metal w silniku – nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach. Ogranicza on także tworzenie się osadów, świetnie rozprasza sadzę, a także przeciwdziała utlenianiu i utracie lepkości pod wpływem ciepła lub ścinania. Rezultatem jest większa żywotność silnika, większy moment obrotowy i moc, a także szybsza reakcja na pedał gazu.

Oleje Urania to też oleje niskopopiołowe współpracujące z systemami emisji spalin, w tym filtrami cząstek stałych, systemami SCR i EGR. Dzięki tej współpracy pojazdy mogą pokonywać długie dystanse w ekstremalnych warunkach niezależnie od stylu jazdy.

Produkty z nowej linii PETRONAS Urania: Urania 5000 ECO 5W-20 jest jednym z nielicznych produktów na rynku o klasie lepkości SAE 5W-20 z dopuszczeniami MAN M 3977 dla silników dostosowanych do surowych norm EuroVI wyposażonych w systemy oczyszczania spalin, Urania 5000 LSF olej wielozadaniowy pozwala utrzymać pojazdy w gotowości, jednocześnie znacznie obniżając koszty eksploatacji poprzez zapewnienie stabilnego poziomu lepkości i optymalnego smarowania, co zapobiega awariom.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane