Volvo Trucks zaczyna sprzedawać e-ciężarówki

Volvo Trucks

Producent samochodów rusza ze sprzedażą elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FL i Volvo FE na wybranych rynkach w Europie. Zaprojektowano je z myślą o eksploatacji w aglomeracjach – nie emitują spalin i mają niski poziom hałasu.

Sprzedaż pojazdów rozpocznie się w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Francji i Holandii. Ich masowa produkcja ruszy w 2020 r.

Niski poziom emisji hałasu pozwala na realizację dostaw lub wywozu opadów wczesnym rankiem, późnym wieczorem, a nawet w nocy. Pojazdy nie zanieczyszczają powietrza, dlatego mogą być wykorzystywane wewnątrz budynków oraz w „zielonych strefach”.

– Globalna urbanizacja coraz pilnej potrzebuje logistyki dostosowanej do specyfiki obszarów miejskich oraz bezemisyjnego, cichobieżnego transportu samochodowego. Dzięki Volvo FL Electric i Volvo FE Electric możemy spełnić zarówno rygorystyczne wymagania w zakresie ochrony środowiska, jak i wysokie wymagania rynkowe klientów – mówi Jonas Odermalm, wiceprezes Volvo Trucks ds. linii produktów w segmencie elektromobilności.

Dopuszczalna masa całkowita (DMC) Volvo FL Electric wynosi 16 t a Volvo FE Electric 27 t. Pojazdy opracowano we współpracy z wybranymi klientami, prowadzącymi działalność w szwedzkim Goeteborgu.


Fot. Volvo Trucks

– Pomimo pozytywnych opinii zdajemy sobie sprawę, że w wielu miastach infrastruktura ładowania akumulatorów wciąż znajduje się na etapie opracowywania i dlatego podejmujemy współpracę z partnerami zarówno publicznymi, jak i prywatnymi, ukierunkowaną na uzgodnienie długofalowej strategii rozwoju w tej dziedzinie. Jedno jest pewne: rozwój infrastruktury ładowania akumulatorów musi przyspieszyć – mówi Odermalm.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane