W Kołbaskowie Linde będzie produkować wózki widłowe

Linde Material Handling

Firma deweloperska Panattoni Europe wybuduje halę produkcyjno-magazynową dla znanego producenta pojazdów logistycznych – Linde. Budynek o powierzchni ok. 44 000 mkw. powstanie w Kołbaskowie, niedaleko Szczecina, tuż przy granicy z Niemcami. Wartość inwestycji to 60 mln euro (278 mln zł).

Linde jest częścią KION Group – wiodącego producenta wózków przemysłowych w Europie i drugiego na świecie. Powierzchnia planowanego obiektu wyniesie blisko 44 000 mkw. W Kołbaskowie będą powstawać wózki widłowe, włączając w to testy silników. Inwestycja realizowana jest zgodnie z ideą dostosowania obiektu do zaplanowanej w nim technologii Linde (transport pionowy i poziomy, wygrodzenie stref bez obecności pracowników), a wiele procesów będzie zautomatyzowana: cięcie stali, obróbka spawalnicza, czy pełna integracja linii produkcyjnej.

Obiekt powstanie na 18-ha działce. Produkcja wózków widłowych ruszy na początku 2021 roku, a do 2023 roku firma Linde utworzy w zakładzie ponad 150 miejsc pracy.

– W przypadku inwestycji dla Linde, zadaniem Panattoni Europe jest opracowanie całego procesu deweloperskiego od przygotowania i zabezpieczenia gruntu i nieruchomości, po uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń, realizację budynku, koordynację wszystkim zmian, skończywszy na przeprowadzeniu odbiorów i wręczeniu kluczy – informuje Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni Europe.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane