Więcej ciężarówek Volvo napędzanych biodieslem

Ciężarówka na polnej drodze
Volvo Trucks

Volvo Trucks powiększa ofertę modeli samochodów przystosowanych do biodiesla B100. To kolejny krok producenta zgodny ze strategią mającą na celu zmniejszenie wpływu jego pojazdów ciężarowych na klimat.

Volvo Trucks oferuje szeroką ofertę paliw odnawialnych, w tym biodiesel, HVO (hydrodrafinowane oleje roślinne) i biogaz. B100 jest teraz dostępny dla szerokiej gamy silników w modelach Volvo FL, FE, FM, FMX, FH i FH16.

Jan Hjelmgren, dyrektor ds. zarządzania produktami i jakością w Volvo Trucks twierdzi, że klienci firmy chcą rozwiązań pozwalających na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, a paliwa odnawialne są atrakcyjną opcją.

Redukcja emisji CO2 „od źródła do koła” w wyniku stosowania biodiesla wynosi od 30 do 70 proc. w porównaniu z tradycyjnym olejem napędowym, w zależności od rodzaju surowca użytego do produkcji paliwa.

Obecna oferta samochodów ciężarowych Volvo o średniej i dużej ładowności jest teraz oferowana z układami napędowymi zasilanymi olejem napędowym, biodieslem, HVO, CNG (sprężonym gazem ziemnym), LNG (skroplonym gazem ziemnym), bio-CNG, bio-LNG i energią elektryczną.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane