Będzie więcej pociągów z Nachodki do Małaszewicz

Arch. TransContainer

Przewoźnik intermodalny TransContainer wraz z operatorem portowym Global Ports zwiększą częstotliwość kursowania regularnych pociągów z Nachodki na Rosyjskim Dalekim Wschodzie do Europy.

Pociągi będą wyjeżdżały z terminalu spółki Vostochny Stevedoring Company (VSK) w Porcie Wostocznyj na Morzu Japońskim. Decyzja o uruchomieniu dodatkowych składów zapadła po tym, jak Rosja wprowadziła preferencyjne opłaty za przewóz kontenerów po swojej infrastrukturze kolejowej.

– Dzięki dopłacie do przewozów tranzytowych przez terytorium Federacji Rosyjskiej nasza usługa staje się coraz bardziej atrakcyjna i mamy doskonałą okazję, aby rozwinąć trasę. Możemy pokazać zalety dostaw koleją transsyberyjską do naszych klientów z Europy i regionu Azji i Pacyfiku, stwarzając warunki do dalszego rozwoju tranzytu w 2021 roku ze względu na dodatkowe ładunki przewożone wcześniej drogą morską – mówi Nikita Puszkarew, dyrektor sprzedaży i obsługi klienta w TransContainer.

Pierwszy pociąg wysłano 2 września. Po 12 dniach dotrzeć ma do stacji w Małaszewiczach. W składzie będą przewożone kontenery uniwersalne oraz kontenery-chłodnie.

Kolejne pociągi kontenerowe do Małaszewicz zostaną uruchomione w dniach: 8, 15, 22 i 29 września.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane