Francuski przewoźnik oceaniczny nie podniesie stawek

CMA CGM

Firma żeglugowa CMA CGM złożyła deklarację, że w związku z rekordowo wysokimi stawkami frachtowymi, jej taryfy zostaną zamrożone dla klientów do lutego 2022 r. Pomimo spodziewanego wzrostu taryf konkurencji.

CMA CGM informuje w komunikacie, że od początku 2021 r. stawki frachtowe w transporcie kontenerowym rosną ze względu na zatłoczenie portów i dużą nierównowagę między popytem a rzeczywistą podażą transportu kontenerowego. Przypominamy, że w ciągu roku fracht morski zdrożał o 350 proc. I chociaż spodziewany jest dalszy wzrost stawek w najbliższych miesiącach, francuska grupa logistyczna postanowiła wstrzymać się z podwyżkami w przewozach realizowanych pod jej wszystkimi markami: CMA CGM, CNC, Containerships, Mercosul, ANL, APL.

Decyzja CMA CGM dotyczy kursów spot i obowiązuje do 1 lutego 2022 r.

Operator morskich przewozów intensywnie inwestuje we wzmocnienie swojej oferty. Od grudnia 2019 r. Grupa zwiększyła pojemność obsługiwanej floty o 11 proc., poprzez dodanie nowych oraz zakup używanych statków. W ciągu ostatnich 15 miesięcy Grupa CMA CGM zwiększyła również swoją flotę kontenerowców o 780 tys. TEU. Dzięki tym inwestycjom firma chce lepiej radzić sobie z trudnymi wyzwaniami łańcucha dostaw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane