Prezes UTK wsłucha się w opinie przewoźników ładunków

Tomasz Kowal

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, Ignacy Góra po raz trzeci przeprowadza konsultacje z podmiotami i organizacjami zaangażowanymi w kolejowy transport towarów. Branżowe przedsiębiorstwa mogą wyrazić swoje zdanie wypełniając internetową ankietę.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego co najmniej raz na dwa lata przeprowadza konsultacje z podmiotami i organizacjami zaangażowanymi w kolejowy transport towarów. Poprzednie konsultacje były przeprowadzane w 2019 r. i 2021 r. z podmiotami biorącymi udział w transporcie towarów, przewoźnikami towarowymi, organizacjami reprezentującymi korzystających z towarowego transportu kolejowego i obiektami infrastruktury usługowej.

– Mając na uwadze realizację działań strategicznych Urzędu Transportu Kolejowego, celem tegorocznych konsultacji jest pozyskanie opinii na temat funkcjonowania rynku kolejowego transportu towarowego w Polsce od jak najszerszego grona zainteresowanych. Stąd też obecnie konsultacje przybrały formę ankiety, która jest dostępna dla każdego, kto chciałby wyrazić opinię na temat funkcjonowania i rozwoju rynku przewozów towarowych – czytamy w komunikacie UTK.

Ankieta opublikowana stronie internetowej Urzędu zawiera głównie pytania zamknięte, jednak istnieje w nich możliwość podzielenia się własną opinią. Szacowany czas wypełnienia ankiety wynosi ok. 15 minut. Formularz zawiera ok. 40 pytań, które zostały podzielone na pięć bloków:

  • ocena funkcjonowania transportu towarów koleją w Polsce,
  • transport intermodalny,
  • współpraca z zarządcą infrastruktury, z operatorami obiektów infrastruktury usługowej i bocznicami,
  • zrównoważony rozwój w sektorze kolejowym,
  • prognozy do 2030 r. na temat rozwoju transportu kolejowego w przewozach towarów w Polsce.

Link do ankiety dla przewoźników

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane