Komisja TRAN z nowymi przewodniczącymi

Parlament Europejski

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Komisji Transportu i Turystyki (TRAN) w Parlamencie Europejskim, na przewodniczącą komisji wybrano – przez aklamację – Francuzkę Karimę Delli (na zdjęciu u góry) z Grupy Zielonych. Nie udało się wybrać dziś przewodniczącego innej, ważnej komisji – Zatrudnienie i Sprawy Socjalne. Jedyna kandydatka, Beata Szydło, przegrała w tajnym głosowaniu.

Podczas posiedzenia TRAN wybrano także wiceprzewodniczących tej komisji. Zostali nimi:

– pierwszy wiceprzewodniczący: Johan Danielsson (Szwecja, Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów – S&D) – wybrany przez aklamację,
– drugi wiceprzewodniczący: Sven Schulze (Niemcy, Europejska Partia Ludowa – EPL) – wybrany przez aklamacje,
– trzeci wiceprzewodniczący: István Ujhelyi (Węgry, grupa S&D) – przez aklamację,
– czwarty wiceprzewodniczący: Jan-Christoph Oetjen (Niemcy, grupa Renew Europe) – wybrany w tajnym głosowaniu.

Przewodniczący i wiceprzewodniczący komisji są wybierani na dwuipółletnią kadencję. Pierwsze posiedzenie TRAN po posiedzeniu inauguracyjnym odbędzie się 24 lipca w Brukseli.

Dzisiaj odbyło się także posiedzenie inauguracyjne drugiej, ważnej dla branży transportowej, komisji europarlamentu – Zatrudnienie i Sprawy Socjalne EMPL. Nie zdołano jednak wybrać jej przewodniczącego. Jedyną kandydatką na to stanowisko była Beata Szydło z Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Przeciwko kandydaturze Szydło, w głosowaniu tajnym (na wniosek socjalistów), zagłosowało 27 parlamentarzystów. Za jej kandydaturą było 21. Dwóch europosłów wstrzymało się od głosu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane