Komisja TRAN z nowymi przewodniczącymi

Parlament Europejski

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Komisji Transportu i Turystyki (TRAN) w Parlamencie Europejskim, na przewodniczącą komisji wybrano – przez aklamację – Francuzkę Karimę Delli (na zdjęciu u góry) z Grupy Zielonych. Nie udało się wybrać dziś przewodniczącego innej, ważnej komisji – Zatrudnienie i Sprawy Socjalne. Jedyna kandydatka, Beata Szydło, przegrała w tajnym głosowaniu.

Podczas posiedzenia TRAN wybrano także wiceprzewodniczących tej komisji. Zostali nimi:

– pierwszy wiceprzewodniczący: Johan Danielsson (Szwecja, Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów – S&D) – wybrany przez aklamację,
– drugi wiceprzewodniczący: Sven Schulze (Niemcy, Europejska Partia Ludowa – EPL) – wybrany przez aklamacje,
– trzeci wiceprzewodniczący: István Ujhelyi (Węgry, grupa S&D) – przez aklamację,
– czwarty wiceprzewodniczący: Jan-Christoph Oetjen (Niemcy, grupa Renew Europe) – wybrany w tajnym głosowaniu.

Przewodniczący i wiceprzewodniczący komisji są wybierani na dwuipółletnią kadencję. Pierwsze posiedzenie TRAN po posiedzeniu inauguracyjnym odbędzie się 24 lipca w Brukseli.

Dzisiaj odbyło się także posiedzenie inauguracyjne drugiej, ważnej dla branży transportowej, komisji europarlamentu – Zatrudnienie i Sprawy Socjalne EMPL. Nie zdołano jednak wybrać jej przewodniczącego. Jedyną kandydatką na to stanowisko była Beata Szydło z Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Przeciwko kandydaturze Szydło, w głosowaniu tajnym (na wniosek socjalistów), zagłosowało 27 parlamentarzystów. Za jej kandydaturą było 21. Dwóch europosłów wstrzymało się od głosu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane