Rekordowy przemyt papierosów w kontenerach z Białorusi

Krajowa Administracja Skarbowa

Blisko 2,5 mln paczek nielegalnych papierosów wartych prawie 37 mln zł, ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Straży Granicznej (SG). Kontrabanda przyjechała do Terespola pociągiem w trzech kontenerach. Wykryto ją na terenie terminalu przeładunkowego.

Tak duży przemyt papierosów z Białorusi przejdzie do historii polskich służb celno-skarbowych. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Placówki SG w Terespolu (Nadbużański OSG) oraz KAS z Białegostoku ustalili, że na terenie terminalu przeładunkowego w gminie Terespol mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów. Trzy wytypowane kontenery przyjechały do Polski pociągiem z Białorusi. Podczas ich sprawdzania okazało się, że zamiast deklarowanego towaru (wermikulit i elementy grzewcze) ukryto w nich gigantyczną papierosową kontrabandę.


W sumie zabezpieczono blisko 2,5 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych ok. 37 mln zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln zł. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej trwają w tej sprawie czynności, które mają ustalić osoby odpowiedzialne za przemyt papierosów do Polski.

Fot.: Krajowa Administracja Skarbowa

KAS informuje, że to nie jedyny w ostatnim czasie rekordowy przemyt ujawniony przez podlaskie służby. W lutym tego roku funkcjonariusze podlaskiej KAS i Podlaskiego Oddziału SG wspólnie udaremnili na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy przemyt blisko 1,8 mln paczek nielegalnych papierosów, wartych ponad 27,6 mln zł.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane