GDDKiA przygotowała większe niż zwykle zapasy soli

Magazyn soli GDDKiA
Łukasz Miniewicz, GDDKiA

Kierowcy nie myślą jeszcze o zbliżającej się zimie, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już zaczęła się do niej przygotowywać. W magazynach zgromadziła ponad 389 tys. ton soli co stanowi 120 proc. średniego zużycia soli z lat 2013-2023, a zapasy będą nadal uzupełniane.

Na podstawie prowadzonych postępowań przetargowych GDDKiA kupuje sól od polskich firm: Kopalni Soli Kłodawa oraz KGHM Metraco. W części województw sól kupowana jest samodzielnie przez wykonawców zimowego utrzymania, którzy pozyskują sól również z innych źródeł.

– W sezonie zimowym 2023/2024 będziemy utrzymywać ponad 17,8 tys. km dróg krajowych. Wykonawcy przygotowują sprzęt konieczny do zimowego utrzymania. Prace ściśle związane z zimowym utrzymaniem dróg (ZUD), w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości, jak co roku będą prowadzone  w trybie 24-godzinnym, 7 dni w tygodniu – informuje Dyrekcja.

Ponadto, w GDDKiA jak co roku działają Punkty Informacji Drogowej, które zbierają dane o stanie dróg i przekazują je ich użytkownikom oraz mediom. Informacje umieszczane są także na stronie internetowej drogi.gddkia.gov.pl. Szczegółowe informacje o warunkach drogowych panujących na drogach krajowych podawane są również pod całodobowym numerem Informacji Drogowej GDDKIA 19 111.

Dodatkowo na stronie internetowej GDDKiA można zapoznać się z informacją na temat podmiotów które prowadzą działania z zakresu utrzymania dróg szybkiego ruchu w Polsce.

Z kolei w październiku GDDKiA rozpocznie weryfikację poprawności działania całego sprzętu do zimowego utrzymania dróg.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane