Przejazdy A4 Katowice-Kraków tańsze do końca czerwca

autostrada

Preferencyjne stawki dla automatycznych płatności za przejazd A4 Katowice-Kraków miały obowiązywać od początku roku do końca marca. Spółka Stalexport Autostrada Małopolska zdecydowała się wydłużyć niższe stawki do końca czerwca.

Kierowcy, którzy korzystają z automatycznych płatności opartych o identyfikację tablicy rejestracyjnej pojazdu (videotolling), bądź używają urządzenia pokładowego A4Go lub Telepass, na każdej podróży oszczędzają od 15 do 30 proc., w zależności od kategorii pojazdu. Stawki w przypadku płatności automatycznych, do końca czerwca br., nadal wynosić będą:

  • dla pojazdów kategorii 1: 7 zł zamiast 10 zł,
  • dla pojazdów kategorii 2 i 3: 17 zł zamiast 20 zł,
  • a dla pojazdów kategorii 4 i 5: 30 zł zamiast 35 zł.

Nabywane taniej impulsy (doładowania) A4Go zachowają ważność przez dwa lata.

Automatyzacja poboru opłat umożliwiła błyskawiczne transakcje na bramkach, praktycznie bez konieczności zatrzymywania się i dodatkowego angażowania kierowców. Według spółki Stalexport Autostrada Małopolska, tego typu transakcje są też… bezpieczniejsze od płatności na bramkach, ponieważ nie narażają kierowców na zarażenie koronawirusem.

W II kwartale br. koncesjonariusz planuje dalszy rozwój płatności automatycznych. Kierowcy będą mieli do dyspozycji, poza aplikacją Autopay, aplikację SkyCash, za pośrednictwem której można realizować płatności także za autostradę A1 oraz za parkingi w 173 miastach w Polsce (w tym w Krakowie, Gliwicach, Opolu, Warszawie).

Nowością będzie również wzbogacenie elektronicznego poboru opłat A4Go o formułę postpaid, w ramach której urządzenie pokładowe można powiązać z kartą bankową. Podczas przejazdu przez bramkę z konta bankowego użytkownika pobierana będzie opłata za przejazd. Zwolni to użytkowników A4Go z konieczności doładowywania konta impulsami awansem.

W ramach upłynniania ruchu na placach poboru opłat, w planach SAM SA jest dalsze poszerzanie placów w Brzęczkowicach i w Balicach oraz wydłużenie pasów dojazdowych do bramek z płatnościami automatycznymi, a w przyszłości zwiększenie liczby stanowisk dla natychmiastowych transakcji bezgotówkowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane