TORPOL zmodernizuje infrastrukturę na stacji Olsztyn Główny

PKP PLK

Umowa spółki TORPOL z zarządcą kolejowej infrastruktury, ma wartość 470 mln zł brutto (382,1 mln zł netto) i dotyczy realizacji zadania: Modernizacja układu torowo-peronowego i infrastruktury kolejowej na stacji Olsztyn Główny w ramach projektu pn. “Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo – Olsztyn”. Uwzględniając nowy kontrakt, portfel zleceń TORPOLU wynosi ponad 1,45 mld zł netto.

Wartość prac podstawowych w ramach kontraktu wynosi ok. 410 mln zł brutto, natomiast wynagrodzenie za skorzystanie z prawa opcji przez zamawiającego wynosi ok. 60 mln zł brutto. – Kontrakt na modernizację stacji Olsztyn Główny stanowi istotne uzupełnienie naszego portfela zamówień i jest kontynuacją, zrealizowanej już przez Torpol w tej perspektywie finansowej, modernizacji linii nr 216 na odcinku Działdowo-Olsztyn. Pod każdym względem jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do realizacji tego oraz kolejnych dużych, skomplikowanych projektów budowlanych, na których ogłoszenie w najbliższym czasie oczekujemy – mówi prezes TORPOLU Grzegorz Grabowski.

Termin realizacji kontraktu w Olsztynie wynosi 30 miesięcy od daty podpisania umowy dla zamówienia podstawowego i 24 miesiące dla zamówienia wynikającego z ewentualnego prawa opcji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane