Amazon umożliwi polskim firmom sprzedaż detaliczną

Amazon uruchomi polską wersję sklepu
Amazon

Potentat w e-handlu po latach zdecydował się otworzyć polską wersję swojej internetowej platformy, czyli amazon.pl. Oznacza to nie tylko możliwość robienia zakupów przez polskich klientów. Polscy przedsiębiorcy będą mogli sprzedawać w Amazon, docierając do 300 mln odbiorców.

Ponad połowa towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych dostawców. Polscy dostawcy teraz też będą mogli rozpocząć sprzedaż detaliczną w tym największym sklepie online, docierając do odbiorców w ponad 200 krajach. Obecnie za pośrednictwem Amazon sprzedaje globalnie 1,7 mln małych i średnich firm, z czego ponad 200 000 przedsiębiorców przekroczyło 100 000 dolarów wartości sprzedaży w 2019 roku. Przedsiębiorcy znajdą więcej informacji na stronie https://sell.amazon.pl Mogą też na niej rejestrować już swoje konta.

– Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok – powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju Amazon w UE.

Amazon jest obecny w Polsce od 2014 roku, ale posiada u nas jedynie duże zaplecze logistyczne. Aktualnie w budowie jest 10. obiekt firmy – w Świebodzinie. Amazon stworzył ponad 18 tys. stałych miejsc pracy w centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane