Amazon otworzy 10. centrum logistyczne w Polsce

Amazon_Świebodzin
Amazon

Potentat w branży e-commerce zapowiedział otwarcie w tym roku nowego budynku o powierzchni 193 tys. mkw. – tym razem w Świebodzinie. Będzie to już dziesiąte centrum logistyczne firmy w Polsce i pierwsze w województwie lubuskim. W ubiegłym roku Amazon otworzył dwa nowe centra w naszym kraju – w Gliwicach i Łodzi, zwiększając tym samym łączną liczbę stałych etatów w Polsce do 18 tys.

W nowym obiekcie Amazon planuje zatrudnić 1 tys. osób. Pracownicy będą kompletować, pakować i wysyłać klientom zamówienia zawierające małe przedmioty, takie jak książki, elektronikę i towary konsumpcyjne. W codziennej pracy będą wspierani przez 3 tys. Robotów. Specjalistyczne urządzenia przesuwają się pod regałami z produktami, podnoszą je i przemieszczają po centrum logistycznym, pomagając przyspieszyć czas obsługi zamówień, ułatwiając pracę pracownikom i podnosząc jakość obsługi klientów. Centrum w Świebodzinie będzie trzecim, które wykorzystuje roboty, po Kołbaskowie i Gliwicach.

Amazon informuje, że rozpoczęła się już rekrutacja na wiele tworzonych stanowisk. W pierwszym etapie firma zatrudni m.in.: inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów ds. BHP i finansów oraz menedżerów operacyjnych.

Płace pracowników poziomu początkowego zaczynają się od 20 zł brutto za godzinę, a liderów zespołów od 25 zł brutto za godzinę. Zatrudnionym osobom przysługiwać będą również dodatkowe miesięczne premie w wysokości do 15%, uzależnione od frekwencji indywidualnej i wyników zespołu, a także szereg benefitów obejmujących prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach i np. możliwość skorzystania z programu Postaw na Swój Rozwój. Dzięki niemu, pracownicy Amazon o co najmniej rocznym stażu, którzy chcą zyskać nowe kwalifikacje, mogą w ciągu 4 lat otrzymać nawet do 26 tys. zł dofinansowania na opłacenie czesnego, kosztów kursów i materiałów edukacyjnych.

– Cieszy mnie, że Amazon wybrał Świebodzin na miejsce swojej kolejnej inwestycji. Dla regionu szczególnie ważne są wysokojakościowe miejsca pracy, które powstaną w nowym centrum logistycznym. Wierzę, że dzięki tej współpracy nasze miasto będzie w stanie w pełni wykorzystać swój ogromny potencjał – powiedział Tomasz Sielicki, burmistrz Świebodzina.

Zaplecza logistyczne Amazon działają w Polsce od 2014 r. Firma stworzyła ponad 18 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 Centrach Logistyki E-Commerce: w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Chociaż Amazon jest potentatem w e-handlu na rynku amerykańskim i europejskim, a firma wykorzystuje nasz kraj jako zaplecze logistyczne, wciąż nie uruchomiła polskiego sklepu ze swoją ofertą. Polacy mogą zamawiać towary Amazon z zagranicy, np. poprzez niemiecki sklep amazon.de z polską nakładką językową.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane