Barbora zakłada magazyn w Katowicach

Cushman & Wakefield

Internetowy sklep spożywczy Barbora wchodzi na kolejny rynek – Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Aby realizować zamówienia, firma otwiera magazyn o powierzchni ok. 3 tys. mkw. w budynku należącym do centrum logistycznego Park City Logistics Katowice I.

Barbora to spożywczy sklep online, który oferuje klientom lokalne produkty oraz dostawę pod podany adres. Firma jest największym operatorem e-handlu żywnością oraz artykułami codziennego użytku w krajach bałtyckich. Spółka należy do Grupy Maxima, która zrzesza sieci handlowe na Litwie, Łotwie, w Estonii oraz Bułgarii. Jej polski oddział: Barbora Polska realizuje ekspansję w naszym kraju. Po wejściu na rynki Trójmiasta i Warszawy, firma uruchamia sprzedaż w aglomeracjach województwa śląskiego. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych lokalizacji, zakłada centrum dystrybucyjne.

– Magazyn w Katowicach jest już trzecim naszym centrum dystrybucyjnym. Kurierzy dostarczą produkty spożywcze oraz artykuły gospodarstwa domowego pod drzwi mieszkańców Będzina, Bytkowa, Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowic, Mikołowa, Mysłowic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Tychów, Wełnowca, Wojkowic oraz Zabrza. Pod koniec stycznia, z magazynu w Katowicach będziemy także realizować dostawę do Krakowa – komentuje Paweł Paziewski, dyrektor operacyjny Barbora Polska.

Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający w Panattonii, firmie, która zarządza Park City Logistics Katowice I, informuje, że rozwój e-commerce nie dotyczy tylko Warszawy, a jego rosnący udział w całości sprzedaży napędza zapotrzebowanie na obiekty miejskiej logistyki w całej Polsce, również w województwie śląskim. – Dlatego stale rozwijamy swoje portfolio i docieramy do największych ośrodków w kraju, czego przykładem jest City Logistics Katowice I – tłumaczy.

W negocjacjach z deweloperem spółce Barbora Polska doradzała międzynarodowa firma doradcza Cushman&Wakefield.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane