Centrum dystrybucyjne E.Leclerc rozpoczyna działalność

E.Leclerc

Budowa nowego centrum dystrybucyjnego E.Leclerc w Woli Rakowej (woj. łódzkie) trwała kilkanaście miesięcy. Obiekt z magazynem o powierzchni ok. 20 tys. mkw. (wraz z chłodnią) jest już gotowy i rozpoczyna działalność. Zarządzająca nim spółka ID Logistics informuje, że ruszyły pierwsze załadunki.

Nowe centrum dystrybucyjne sieci skleów E.Leclerc w Woli Rakowej powstawało od dawna. Informację o zamiarze jego otwarcia opublikowaliśmy w sierpniu 2020 r. Ponad dwuhektarowy obiekt wybudowała na potrzeby tego przedsięwzięcia firma Panattoni.

Centrum dystrybucyjnym zarządza specjalizująca się w logistyce kontraktowej firma ID Logistics, która odpowiada za przechowywanie, konfekcjonowanie i dystrybucję towarów (także chłodzonych) do sklepów E.Leclerc w całej Polsce. Znaczną część załogi nowego centrum dystrybucyjnego stanowią jednak osoby, które pracowały w poprzednim takim obiekcie E.Leclerc. Przekłada się to na efektywność operacji.

– Nasz rozwój, a także różnorodność naszych sklepów oferujących tak wiele grup towarowych wymaga poszukiwania rozwiązań idealnie dopasowanych do naszych potrzeb – mówi Jean Philippe Magre, prezes E.Leclerc w Polsce. Możliwości, jakie płyną z nowego magazynu i z nowych rozwiązań informatycznych w zakresie realizacji usług magazynowania i dystrybucji dedykowanej, pozwolą nam podnieść jakość naszej oferty na jeszcze wyższy poziom. Nie bez znaczenia są też dla nas aspekty związane z ekologią. Poprawa efektywności działań ma także duży wpływ na te kwestie – dodaje.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane