E. Leclerc otworzy centrum dystrybucji w Woli Rakowej

ID Logistics

Scawar, część logistyczna sieci E.Leclerc w Polsce, wyłoniła w przetargu firmę ID Logistics do obsługi operacji logistycznych. Kontrahent będzie zarządzał budowanym w Woli Rakowej (woj. łódzkie) centrum dystrybucyjnym. Jego uruchomienie operacyjne i realizacja pierwszych dostaw do sklepów zaplanowane są na lipiec 2021 r.

W budowanym centrum dystrybucyjnym sieci handlowej E.Leclerc mają być magazynowane wszystkie grupy asortymentowe produktów, które można kupić w sieci super i hipermarketów. Zespół ID Logistics będzie odpowiadać za kompleksowe zarządzanie operacjami i procesami magazynowymi oraz obsługę dystrybucyjną na terenie całej Polski.

ID Logistics rozpoczął przygotowania do uruchomienia nowego obiektu. W tym celu powołana została specjalna grupa projektowa, a prace wdrożeniowe będą trwały ponad jedenaście miesięcy. Ponieważ sieć E. Leclerc rozszerza asortyment produktów, podczas przygotowań uwzględniona jest możliwość stopniowej rozbudowy powierzchni magazynowej, która docelowo wyniesie 21 tys. mkw.

Obsługa E. Leclerc pozwoli umocnić pozycję ID Logistics na polskim rynku logistyki kontraktowej jako specjalisty w zakresie obsługi sieci handlowych. Rozpoczęcie współpracy z E.Leclerc jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem do zapewnienia optymalnej obsługi, tym bardziej, że podpisanie kontraktu nastąpiło po wielu latach kooperacji z innym operatorem. Jesteśmy dumni, że E.Leclerc zaufał właśnie nam i dołożymy wszelkich starań, aby przyczyni się do dalszej ekspansji sieci na polskim rynku – deklaruje Sylwia Dunn, business development director w ID Logistics Polska.


ID Logistics Polska obsługuje kontrahentów w 11 centrach logistycznych. Należą do nich m.in.
Carrefour Polska (centrum logistyczne w okolicach Rawy Mazowieckiej), PepsiCo (CL w Mszczonowie) i Lindt (Grodzisk Mazowiecki).

Obecnie firma zatrudnia około 2 300 osób.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane