ID Logistics zarządcą nowego centrum dystrybucji czekolady

ID Logistics

Firma specjalizująca się w logistyce kontraktowej przedłuża umowę z Lindt&Sprüngli (Poland). Będzie teraz zarządzała nowym centrum dystrybucyjnym producenta czekolady w Grodzisku Mazowieckim. Otwarcie obiektu w A2 Warsaw Park zaplanowano na II kwartał 2020 r.

Przedsiębiorstwa współpracują ze sobą od 2010 roku. ID Logistics zarządza centrum dystrybucyjnym producenta czekolady w Błoniu, z którego zaopatrywane są sklepy, galerie handlowe i hurtownie w całej Polsce. ID Logistics odpowiada za magazynowanie (składowanie, zarządzanie zapasami, kompletowanie zamówień i co-packing) oraz dystrybucję wyrobów czekoladowych do punktów dostaw (dedykowany transport FTL).

Uruchomienie nowego centrum dystrybucyjnego Lindt&Sprüngli (Poland) w Grodzisku Mazowieckim związane jest z rozwojem firmy w Polsce. Powierzchnia obiektu wyniesie ok. 7 600 mkw., w tym część magazynowa 7 tys. mkw., dwa razy więcej niż w obecnie.

Dwukrotnie zwiększy się też ilość miejsc paletowych w strefie składowania, z ok. 6 500 do 13 tys. Z 400 do 600 metrów wzrośnie powierzchnia strefy co-packingowej, gdzie przygotowywane będą gotowe zestawy promocyjne i standy ekspozycyjne z czekoladami do postawienia w sklepach i innych punktach sprzedaży.

Planowane jest też wzmocnienie zespołu odpowiedzialnego za obsługę magazynu i zatrudnienie nowych pracowników. Tak jak w obecnie działającym centrum dystrybucyjnym Lindt&Sprüngli w Błoniu, także w nowym obiekcie wyroby czekoladowe składowane będą w ściśle kontrolowanej temperaturze dodatniej 12°-16°C, z zachowaniem stałego poziomu wilgotności powietrza.

Z nowego centrum dystrybucyjnego Lindt&Sprüngli w Grodzisku Mazowieckim zaopatrywane będą punkty sprzedaży wyrobów czekoladowych w całej Polsce.

W procesie poszukiwania nowej lokalizacji i przygotowania długoterminowej umowy najmu ID Logistics wspierali eksperci JLL.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane