Magazyn centralny PepsiCo pracuje na pełnych obrotach

P3 Logistics Parks

Na terenie parku P3 Mszczonów funkcjonuje największy magazyn w sieci dystrybucji koncernu PepsiCo i największy tego typu obiekt oddany do użytku w Polsce w I kwartale 2020 r. Powierzchnia magazynu wynosi 50 tys. mkw. Pracuje w nim 230 osób.

Obiekt pozwala na składowanie ok. 60 tys. palet jednocześnie. Codziennie opuszcza go ok. 5 tys. palet i tyle samo trafia do niego z zakładów produkcyjnych PepsiCo. Po skonsolidowaniu procesów logistycznych dotychczas prowadzonych w kilku innych lokalizacjach, magazyn centralny zaczął funkcjonować na pełnych obrotach.

– Realizacja nowego magazynu centralnego była dla nas strategicznym projektem ostatnich lat oraz elementem modernizacji systemu magazynowania wyrobów gotowych w Polsce. Dzięki temu, że P3 przekazało nam obiekt zgodnie z harmonogramem, mieliśmy wystarczająco dużo czasu, żeby przenieść do niego zaplanowaną wcześniej skalę naszych operacji i w okresie pandemii móc działać w sposób nieprzerwany i efektywny. Obecne już ponad 85 proc. z docelowych operacji prowadzonych jest w Mszczonowie – mówi Paweł Poniedzielnik, starszy kierownik ds. logistyki w PepsiCo.

Budowa magazynu centralnego PepsiCo rozpoczęła się w maju 2019 r. i trwała osiem miesięcy. Wysokość obiektu do podstawy konstrukcji dachu wynosi 12 m, co umożliwia składowanie towarów do wysokości 11,5 m.

Budynek posiada 103 doki (rozładunkowo-załadunkowe), w tym 4 rampy „zero” oraz jest wyposażony w bezsłupową strefę przydokową o głębokości 24 m. W obiekcie zainstalowano system QLoader, który pozwala na automatyczny załadunek oraz rozładunek palet. Ponadto wewnątrz magazynu zastosowano zautomatyzowane urządzenie umożliwiające foliowanie palet poprodukcyjnych oraz mobilne i stacjonarne owijarki do zabezpieczania składowanego towaru.

W budynku zainstalowano energooszczędne oświetlenie LED, a we flocie prawie 100 wózków widłowych zastosowano baterie litowo-jonowe będące bardziej ekologiczne niż tradycyjne baterie kwasowe.

Procesami operacyjnymi w magazynie PepsiCo w Mszczonowie zarządza ID Logistics.

W magazynie zatrudnionych jest już 230 osób. 52 proc. z nich stanowią magazynierzy, a 27 proc. operatorzy wózków widłowych. Pozostałe osoby zatrudnione są na stanowiskach administracyjnych i nadzorczych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane