DSV Panalpina dopina przejęcie GIL od Agility

DSV Panalpina

Wszystkie warunki i wymagania dotyczące przejęcia biznesu Agility Global Integrated Logistics (GIL) przez DSV Panalpina zostały spełnione. Duńska grupa DSV formalnie przejmuje GIL od Agility z Kuwejtu, ale w zamian zrzeka się na rzecz kontrahenta 8 proc. akcji, czyniąc Agility swoim drugim, największym akcjonariuszem. Wartość transakcji wynosi 4,77 mld dolarów.

Wraz z przejęciem GIL, DSV Panalpina staje się jednym z trzech największych graczy na świecie w dziedzinie transportu i logistyki. Firmy porozumiały się co do tej transakcji w kwietniu, a teraz kończą formalności. – Bardzo się cieszę, że mogę powitać naszych nowych kolegów z GIL. Istnieje wiele podobieństw między naszymi firmami, zarówno pod względem modeli biznesowych i usług, oraz pod względem ukierunkowania na lokalne wzmocnienie pozycji. DSV i GIL to po prostu doskonałe połączenie. Rozpoczniemy teraz integrację. Zamierzamy wspólnie rozwijać działalność i przynosić jeszcze więcej wartości naszym wielu klientom, partnerom i udziałowcom – powiedział Jens Bjørn Andersen, dyrektor generalny grupy DSV.

Wartość transakcji wynosi około 30,2 miliarda DKK (4,775 mld USD). Połączenie DSV i GIL przyniesie oczekiwane łączne przychody pro forma w wysokości około 160 miliardów DKK (na podstawie ostatnich 12 miesięcy). Przedsiębiorstwo będzie miało łącznie 75 tys. pracowników w ponad 90 krajach.

Ponieważ Agility stanie się akcjonariuszem DSV, będzie wyznacz swojego przedstawiciela do Rady Dyrektorów DSV.

Łączne przychody roczne GIL wynoszą 29 miliardów DKK (4,6 miliarda USD). Firma zarabia głównie na frachcie lotniczym i morskim.

GIL ma silną pozycję rynkową w regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane