DSV rozpoczął operacje w rzeszowskim hubie

Flagi z logotypem duńskiej firmy logistycznej DSV
DSV

Firma DSV – Global Transport and Logistics rozpoczęła operacje w nowym terminalu drobnicowym w Rzeszowie. Jest to 12 baza terminalowa duńskiej firmy w Polsce, a zarazem pierwszy projekt zrealizowany w ramach pięcioletniego programu inwestycji DSV w naszym kraju.

Uruchomiony z początkiem stycznia obiekt został zaprojektowany z myślą o obsłudze lokalnych kontrahentów. Na łącznej powierzchni 2600 mkw. realizowane są działania z zakresu organizacji drogowego transportu drobnicowego oraz magazynowania. Obiekt pełni także funkcję cross-dock, copozwala na eliminację etapu magazynowania produktów i ich kompletacji w procesie dystrybucji.

W ramach rozwoju lokalizacji, z myślą o importerach i eksporterach z Polski oraz Ukrainy, na terenie obiektu docelowo powstanie również magazyn czasowego składowania. To specjalny rodzaj magazynu, w którym możliwe jest przechowywanie towarów jeszcze zanim zostaną ukończone wszystkie formalności celne.

– DSV jest związane z Rzeszowem i podkaracką Doliną Lotniczą od ponad 20 lat. Uruchomienie nowego terminalu to kolejny rozdział w naszej wspólnej historii – mówi Łukasz Sujka, Branch Manager w DSV. – Wierzymy, że dostęp do światowej klasy usług spedycji drogowej jest dziś jednym z elementów budowy przewagi konkurencyjnej zarówno dla biznesu, jak i całych regionów. Chcemy dzielić się naszą wiedzą i know-how z lokalnymi partnerami oraz wspierać ich w drodze do realizacji ich celów – dodaje Sujka.

Nowy terminal drobnicowy to jednocześnie pierwszy projekt, który został ukończony przez operatora w ramach jego największego dotychczas programu inwestycji w Polsce. Program zakłada wybudowanie kilku centrów logistycznych o łącznej miliarda złotych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane