DSV zainwestuje 1 mld zł w centra logistyczne w Polsce

Wnętrze magazynu spółki DSV.
DSV

Firma DSV – Global Transport and Logistics ogłosiła program inwestycji w naszym kraju. W ciągu pięciu lat powstanie kilka centrów logistycznych, m.in w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Sosnowcu. Największy z planowanych obiektów DSV zostanie wybudowany w Wypędach k. Warszawy

Pięcioletni program inwestycyjny ma wartość 1 mld zł. Jego największym elementem będzie centrum logistyczne w Wypędach k. Warszawy. Inwestycja rozpocznie się w ostatnim kwartale 2023 roku i pochłonie ponad 260 mln zł. Uruchomienie obiektu przewidziane jest na rok 2025.

Nowe obiekty DSV będą budowane z myślą o realizacji założeń zrównoważonego rozwoju. Wojciech Cipiur, prezes DSV Solutions Polska, infirmuje, że wszystkie obiekty będą pomagały kontrahentom firmy w osiąganiu celów redukcji emisji CO2 w całym łańcuchu dostaw. Centrum logistyczne w Wypędach będzie wyposażone w panele fotowoltaiczne oraz magazyny energii. Na terenie inwestycji zaplanowano też instalację do zarządzania wodą oraz 16 stanowisk ładowania e-ciężarówek i e-naczep.

W porozumieniu z przedstawicielami gminy Raszyn DSV wybuduje w ramach inwestycji dodatkową infrastrukturę, w tym m.in. nowe przystanki autobusowe i ciągi pieszo-rowerowe. Planowany jest również remont okolicznych dróg, skrzyżowań oraz oświetlenia ulicznego czy rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej.

W ciągu najbliższych 5 lat DSV w Polsce ma w planach budowę kolejnych obiektów w najważniejszych punktach dystrybucyjnych w kraju – Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu czy Sosnowcu. – Poprzez nasz nowy plan inwestycji chcemy wesprzeć proces budowy renomy Polski jako najlepszego miejsca do rozwoju biznesu – mówi Cipiur.

– Inwestycje, które zrealizowaliśmy na terenie Polski w ostatnich latach, przyczyniły się do znaczącego zwiększenia liczby naszych terminali dystrybucyjnych. Dziś DSV w Polsce jest nie tylko liderem w zakresie realizacji transportów drobnicowych na rynku krajowym i europejskim – ale też benchmarkiem dla Europy Zachodniej w dziedzinie logistyki i spedycji – twierdzi Filip Czerwiński, prezes DSV Road Polska.

Duńskie przedsiębiorstwo DSV jest jednym z największych operatorów logistycznych na świecie. W Polsce firma obecna jest od 1995 r.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane