Dwucyfrowy wzrost obrotów w Szczecinie i Świnoujściu

ZMPSiŚ

Zespół portów Szczecin-Świnoujście podsumował pierwsze półrocze 2021 r. pod względem przeładunków. Te są o 11,5 proc. lepsze aniżeli w analogicznym czasie ub. roku. Obydwa porty obsłużyły w okresie styczeń-czerwiec br. ponad 17 mln ton ładunków.

W portach jest więcej węgla, rudy, zboża, drobnicy i kontenerów. Węgiel i ruda zanotowały taki sami wzrost na poziomie 35 proc. w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku. Dwucyfrowy wzrost o 13 proc. ma też drobnica, w tym drobnica promowa w górę o 16 proc. Kontenery zakończyły półrocze wynikiem o 7,6 proc. lepszym w porównaniu do tego samego okresu ub. roku. W takich grupach towarowych jak zboża, inne masowe oraz paliwa wielkości są w zasadzie analogiczne jak w pierwszych sześciu miesiącach 2020 r.

Sam czerwiec br. był dla obu portów o 4,1 proc. lepszy aniżeli czerwiec 2020. Tutaj liderami przeładunków są zboże, kontenery i drobnica ze wzrostami na poziomie odpowiednio +25, +16 i +15 proc.

Drugi konkurs na inwestora terminalu w Świnoujściu

W całym ubiegłym 2020 roku spadki w przeładunkach wyniosły 3 proc. Przypadły na okres od stycznia do sierpnia ub. roku. Wyniosły okresowo minus 7 do 8 proc. Natomiast od września do końca ub. roku były już wzrosty przeładunkowe. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście informuje, że w aktualnie wszystko wróciło do normy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane