FREJA wybuduje centrum logistyczne w Szczecinie

FREJA

W 2020 r. FREJA Transport & Logistics planuje otworzyć centrum logistyczne na terenie dawnej giełdy w szczecińskiej Płoni. W ciągu kilku lat spółka zwiększy zatrudnienie ze 100 do 200 osób.

Duńska FREJA przejęła tamtejszą spółkę Transcargo, także jej polski oddział. Duńczycy poinformowali, że w związku ze zmianami właścicielskimi polska firma od stycznia zmieni nazwę na FREJA Transport & Logistics. Zapowiedzieli także ekspansję na Polskę.

Latem przyszłego roku FREJA otworzy w Szczecinie centrum logistyczne na terenie dawnej giełdy w Płoni o powierzchni 8 ha. Powstaną w nim magazyny o pojemności ok. 20 tys. miejsc paletowych i parkingi na ok. 250 pojazdów ciężarowych. Oprócz składowania towarów wraz z szeroko pojętą obsługą logistyczną (przeładunki, konfekcjonowanie, etykietowanie, magazynowanie i inne czynności przy wsparciu WMS), będzie także miejscem odpoczynku dla kierowców.

Od 1 lutego 2020 FREJA Transport & Logistics zyska nowego dyrektora zarządzającego – Tomasza Filipa Cegielskiego, który wcześniej pracował w takich firmach jak Raben, Schenker i Geis.

Tomasz Cegielski przejmie kierownictwo od Torbena Mortensena, który pozostanie na stanowisku prezesa FREJI w Polsce.

Dyrektorem szczecińskiej głównej siedziby firmy pozostanie Artur Wachnik. Przedsiębiorstwo ma także kilka oddziałów: w Gdyni, Łodzi, Błoniu i Tczewie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane