FREJA rozpoczyna ekspansję na Polskę

FREJA, Facebook

Polski oddział Transcargo, spółki specjalizującej się w przewozach między Danią, Szwecją i krajami Europy Środkowo-Wschodniej, od stycznia zmieni nazwę na FREJA Transport & Logistics. Od lutego pokieruje nim Tomasz Cegielski, dotychczas dyrektor zarządzający Geis.

Duńska grupa FREJA Transport & Logistics Holding kupiła tamtejszą spółkę Transcargo w 2018 r. Polski oddział Transcargo funkcjonował jako podmiot należący do grupy FREJA, ale zachował swoją autonomię. W związku z planami rozwoju działalności FREJA w Polsce, Transcargo Sp. z o.o. od stycznia 2020 r. zniknie z rynku. Zastąpi ją nowy podmiot: FREJA Transport & Logistics Sp. z o.o.

Polskim oddziałem FREJA pokieruje Tomasz Cegielski, doświadczony menedżer z branży logistycznej. Cegielski pracował m.in. w takich firmach jak Raben i Schenker, a aktualnie zarządza polskim oddziałem czeskiej firmy Geis.

Artur Wachnik, dyrektor zarządzający Transcargo w Polsce, pozostanie w FREJA jako dyrektor oddziału firmy w Szczecinie. Grupa zamierza rozwijać działalność na Pomorzu Zachodnim.

Od stycznia dotychczasowe placówki Transcargo zaczną korzystać z platformy informatycznej FREJA.

– Ujednolicone logo, ta sama nazwa oraz jeden system informatyczny mają za zadanie zwiększyć rozpoznawalność naszej marki oraz zwiększyć pozycję konkurencyjną firmy na polskim rynku – oświadczyli wspólnie Torben Mortensen, dyrektor zarządzający Transcargo i Ulrik Rasmussen, dyrektor generalny grupy FREJA.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane