Geodis uruchomi nowy magazyn w Wielkopolsce

Panattoni Europe

Francuska grupa logistyczna Geodis posiada oddział w Gądkach (woj. wielkopolskie), który wcześniej należał do przejętej przez nią spółki PEAKES. Aktualnie Geodis zdecydował o wynajęciu nowej powierzchni w tej samej miejscowości w budowanym centrum logistycznym Panattoni Park Poznań East II.

Geodis rozwija się w Polsce. Przypominamy, że w 2020 r. firma przejęła PEKAES, a w roku 2022 zintegrowała firmę z Błonia ze strukturami grupy. Aktualnie francuskie przedsiębiorstwo zdecydowało o powiększeniu przestrzeni magazynowej w Gądkach. Firma została pierwszym najemcą w budowanym Panattoni Park Poznań East II, w którym zajmie 8500 mkw. Geodis rozpocznie operacje w obiekcie w październiku 2023 r.

– Nowe inwestycje i rozwój sieci dystrybucji są częścią długoterminowej strategii i filozofii działania naszej organizacji. Poznań, wraz z całym potencjałem Wielkopolski, odgrywa kluczową rolę na mapie operacji logistycznych Geodis – powiedział Olivier Royer executive vice president Geodis European Road Network.

Panattoni Park Poznań East II powstanie w okolicy autostrady A2, a jego docelowa powierzchnia wyniesie 37 tys. mkw. – Decyzja o budowie nowego parku w Wielkopolsce podyktowana jest mocnymi danymi rynkowymi, które pokazują, że ten region kolejny kwartał z rzędu jest jednym z najbardziej rozchwytywanych pod kątem popytu na powierzchnię przemysłowe w Polsce – mówi Katarzyna Kujawiak, development director w Panattoni. – Doświadczenie płynące z ponad dziesięciu realizacji dla firmy Geodis, okazuje się bezcenne podczas obecnej współpracy. Dostarczamy powierzchnię, która w większości będzie magazynem cross-dock z zadaszoną rampą boczną służącą do rozładunku – dodaje.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane