GLP buduje centrum magazynowe pod Warszawą

Wizualizacja centrum logistycznego
GLP

Firma deweloperska GLP rozpoczęła realizację centrum magazynowego na wschód od stolicy, w miejscowości Stary Konik (gmina Halinów) przy wschodniej granicy Warszawy i węźle autostrady A2. Według GLP obiekt będzie jednym z najbardziej energooszczędnych centrów tego typu w Polsce.

GLP Warsaw VI Logistics Centre będzie miało 37 tys. mkw. powierzchni. Jego budowa zakończy się w drugiej połowie 2024 roku. Obiekt powstaje na terenie graniczących ze sobą gmin Halinów i Wiązowna.

Centrum magazynowe będzie ogrzewane za pomocą pomp ciepła. Najemcy uzyskają możliwość zainstalowania paneli fotowoltaicznych na przystosowanym do tego dachu. Oba te rozwiązania wpłyną na ograniczenie śladu węglowego budynku.

Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień, jakie pojawiają się w rozmowach z najemcami na temat kosztów eksploatacji budynków logistycznych. Rachunki najemców naszego projektu nie będą zależne od cen gazu, a my jako deweloper wykonamy kolejny krok do celu, jakim jest realizacja budynków zeroemisyjnych mówi Magdalena Górska-Wojtas, business development manager w GLP.

Inwestorzy centrów logistycznych zaczęli interesować się terenami zlokalizowanymi na wschód od Warszawy, gdy powstała autostrada A2. Nieopodal lokalizacji GLP Warsaw VI Logistics Centre, przy drodze krajowej numer 2 w miejscowości Nowy Konik powstać ma centrum magazynowe firmy White Star Real Estate. O inwestycji informowaliśmy pod koniec 2021 roku. Od tamtej pory na wykupionej przez dewelopera działce nic się nie dzieje. Prawdopodobnie przez protesty osób, które nie zgodziły się na wycinkę starych drzew na terenie inwestycji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane