Hermes Fulfilment otwiera w Polsce centrum logistyczne

Hub logistyczny
Panattoni

W Iłowie (woj. lubuskie) zakończyła się budowa hubu logistycznego dla niemieckiej firmy Hermes Fulfilment. Obiekt będzie odpowiedzialny za operacje kompletacji zamówień dla firm e-commerce Grupy OTTO. Kompleks wybudowała firma deweloperska Panattoni.

Inwestycja w Iłowej koło Żagania obejmuje 115 tys. mkw. powierzchni zabudowy, a dzięki wykorzystaniu wielopoziomowych antresol (4 kondygnacje) jej powierzchnia faktyczna wynosi niemal 250 tys. mkw. Docelowo pracę znajdzie tam kilka tysięcy osób, z czego 60 proc. mają stanowić kobiety. Obiekt został oddany do użytku na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2024 roku.

– Była to bardzo wymagająca realizacja oraz budynek o wysokim stopniu skomplikowania. Tym bardziej bardzo dziękujemy za zaufanie oraz za wzorową współpracę – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, managing director z Panattoni, cytowana w komunikacie spółki.

– Pierwsze centrum logistyczne w Polsce to punkt zwrotny dla naszej działalności w Europie. Jest jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów w portfolio Grupy Hermes. Inwestycja łączy zaawansowaną technologię z ludzkim talentem, co przekłada się na zwiększoną wydajność i bezpieczeństwo pracy – mówi Julia Hanebuth, dyrektor zarządzająca Hermes Fulfilment na Europę Środkową i Wschodnią.

Obiekt wyposażono m.in. w wysoce zautomatyzowany system sortujący (tzw. pouch sorter) i automatyczną sortownię do segregacji paczek. Zautomatyzowano także ich pakowanie w folię, produkcję kartonów do wysyłki z logiem firmy czy wewnętrzny transport palet. W przyszłości roboty mają wspierać inspekcje obiektu z zewnątrz oraz wewnątrz, mają też wspierać proces rozładowywania paczek.

Inwestycji w Iłowie pochłonęła ok. 1,4 mld zł.

Centrum logistyczne Hermes Fulfilment będzie odpowiedzialne za kompletację zamówień dla firm e-commerce Grupy Otto, w której za logistykę odpowiada grupa Hermes. Otto Group, założona przed 75. laty niemiecka firma rodzinna, to aktualnie jedna z największych zintegrowanych firm e-commerce na świecie, obecna w ponad 30 krajach.

Wśród obsługiwanych w Iłowej zamówień dominować będą: odzież, tekstylia, biżuteria, zabawki, drobny sprzęt AGD, a także elementy małej technologii jak telefony komórkowe czy tablety. Dzięki zoptymalizowanemu systemowi funkcjonowania można stąd wyekspediować niemal 80 mln artykułów rocznie, ale obiekt będzie przygotowany nawet na podwojenie tej liczby. Początkowo centrum będzie obsługiwało głównie Niemcy, natomiast w przyszłości może objąć swoim zasięgiem także Polskę, Czechy, Szwajcarię i Włochy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane