Katoen Natie otworzy w Polsce drugie centrum logistyczne

Cushman & Wakefield

W 2019 r. belgijski operator logistyczny o globalnym zasięgu wszedł do Polski kupując centrum logistyczne Nijhof-Wassink w Kutnie. Okazuje się, że Katoen Natie nie przestaje inwestować w naszym kraju. Aktualnie wynajął ponad 16 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku Prologis Park Wrocław V.

O nowym magazynie Katoen Natie poinformowała firma Cushman & Wakefield, która pośredniczyła w transakcji wynajmu dolnośląskiej nieruchomości.

We wrocławskim obiekcie Belgowie będą świadczyli usługi dla jednej z sieci handlowych. – Ten projekt to pierwszy krok do obecności naszego sektora consumer goods & industry w Polsce i dalej – w tej części Europy. Mamy nadzieję, że szybko rozwinie się on w logistyczne centrum dla pozostałych klientów – mówi Łukasz Kacprzak z Katoen Natie.

Pierwszą lokalizacją Grupy w Polsce było Kutno, gdzie jesienią Katoen Natie kupił obiekty logistyczne o powierzchni 40 tys. mkw. wraz z 42 silosami.

Katoen Natie to globalny operator logistyczny z siedzibą w Belgii. Posiada ponad 5 mln mkw. powierzchni magazynowej w 160 lokalizacjach na całym świecie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane