Kolejne dwa centra Panattoni zmienią właściciela

Panattoni

Największy w naszej części Europy deweloper nieruchomości logistycznych – Panattoni, sfinalizował sprzedaż dwóch polskich parków logistycznych, zlokalizowanych w Lublinie oraz w pobliżu Zabrza. To kolejne obiekty, które zmieniają właściciela – trzy tygodnie wcześniej firma poinformowała o sprzedaży pięciu centów logistycznych.

– Udana sprzedaż tych dwóch, w pełni wynajętych aktywów, świadczy o utrzymującym się na polskim rynku silnym apetycie inwestorów na nowoczesne nieruchomości logistyczne, spełniające wysokie parametry w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Robert Dobrzycki, prezes i współwłaściciel Panattoni Europe oraz Indie.

Pierwszy sprzedawany magazyn o powierzchni 35 tys. mkw. GLA to Panattoni Park Lublin City IV, zlokalizowany przy obwodnicy Lublina. Obiekt jest w 100% wynajęty z czynszami indeksowanymi o inflację i średnim ważonym niewygasającym okresem najmu (WAULT) wynoszącym ponad sześć lat.

Drugim aktywem jest magazyn o powierzchni 30 500 mkw. GLA w Panattoni Park Silesia West, w pobliżu Zabrza i niedaleko od Katowic.

Nabywcą parków logistycznych Panattoni w Lublinie i w pobliżu Zabrza jest fundusz private equity z Ameryki Północnej. Obie nieruchomości mają łączną powierzchnię najmu brutto (GLA) około 65 tys. mkw.

Przypominamy, że Panattoni sprzedało niedawno pięć parków logistycznych: trzy znajdowały się się w Warszawie, czwarty w Poznaniu, a ostatni – w pobliżu Radomia. W ich przypadku nabywcą także był fundusz z Ameryki Północnej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane