LPP zakłada magazyn w Rzeszowie

Panattoni Europe

Właściciel popularnych marek odzieżowych, m.in. Reserved, czyli spółka LPP, planuje otwarcie kolejnego magazynu – tym razem w stolicy województwa podkarpackiego. Obiekt zostanie dostarczony LPP przez firmę deweloperską Panattoni.

Największa firma odzieżowa w naszej części Europy, zajmie większą część powierzchni, bo 69 000 mkw. w obiekcie Panattoni Park Rzeszów North, którego budowa zakończy się w trzecim kwartale 2022 r. LPP zamierza w nowej lokalizacji realizować do 100 tys. zamówień dziennie.

W magazynie będzie składowane ponad 7 mln sztuk asortymentu. Dzięki temu wsparta zostanie sprzedaż internetowa m.in. na rynkach: niemieckim, czeskim, węgierskim, słowackim i ukraińskim. W razie potrzeby, obiekt będzie też obsługiwał zamówienia internetowe z Polski.

Będzie to kolejne centrum realizacji zamówień dla LPP, budowane przez Panattoni. Deweloper w najbliższych miesiącach ukończy obiekt w Gdańsku o powierzchni 64 000 mkw.

W przygotowanym przez Panattoni obiekcie w Rzeszowie, wdrożone zostaną m.in. systemy informatyczne, które wesprą działania z zakresu omnichannel i pozwolą na nowatorskie operacje konsolidacji towaru ze sklepów stacjonarnych oraz magazynu.

Powierzchnia zostanie również przygotowana pod automatyczną linię przenośników w strefie pakowania na powierzchni blisko 5 000 mkw. Zostanie ona połączona z sorterem wysyłkowym, co pozwoli na sprawny podział na poszczególne regiony jednocześnie kilku tysięcy paczek na godzinę. Nowa powierzchnia umożliwi LPP realizowanie do 100 tys. zamówień dziennie oraz składowanie.

– Decyzja o uruchomieniu nowego obiektu w Rzeszowie to odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na produkty naszych marek. Pomimo podjętych w ostatnim czasie działań usprawniających naszą sieć logistyczną, takich jak powiększenie Fulfillment Center w Rumunii czy wydzielenie magazynu zwrotowego i uruchomienie nowego obiektu w Pruszczu Gdańskim, nadal widzimy potencjał do rozwoju w tym obszarze – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki w LPP.

Panattoni Park Rzeszów North będzie docelowo składał się z 2 budynków klasy A o łącznej powierzchni 83 500 mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane