Maersk pozbył się aktywów logistycznych w Rosji

Maersk

Duński potentat logistyczny A.P. Moller – Maersk podpisał z funduszem IG Finance Development Limited, porozumienie kończące proces zbycia swoich nieruchomości logistycznych w Petersburgu i Nowosybirsku. Umowa jest konsekwencją decyzji Maersk z marca 2022 r. o zakończeniu aktywności w Rosji.

– Znaleźliśmy nowego właściciela dla naszych dwóch placówek w Rosji, dlatego możemy zrealizować naszą decyzję o zakończeniu inwestycji w tym kraju. Podczas całego procesu dezinwestycji czuliśmy się odpowiedzialni za 50 pracowników zatrudnionych w obu obiektach. Cieszymy się, że możemy zapewnić im ciągłość zatrudnienia – powiedziała Karsten Kildahl,

W Nowosybirsku Maersk posiadał terminal przeładunkowy o powierzchni prawie 23 tys. mkw. i pojemności 1500 TEU, specjalizujący się w przeładunku zboża z wagonów kolejowych do kontenerów.

W Petersburgu firma posiadała magazyn chłodniczy o powierzchni 23,5 tys. mkw. założony trzy lata temu.

Transakcja zbycia aktywów uzyskała wymagane zezwolenia regulacyjne w UE i Rosji. Nowy właściciel obiektów – IG Finance Development Limited zawarł umowę z Arosą, rosyjskim importerem żywności na prowadzenie obu zakładów.

Transakcja zaczęła obowiązywać 17 lutego 2023 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane