METRANS przejął operatora terminalu w Małaszewiczach

METRANS

Specjalizująca się w operacjach intermodalnych na terenie Europy firma METRANS przejęła spółkę CL EUROPORT – zarządcę terminalu kontenerowego w Małaszewiczach. Należący do spółki terminal, zlokalizowany przy przejściu granicznym Małaszewicze – Brześć, został włączony do sieci hubów logistycznych METRANS.

METRANS współpracował z CL EUROPORT, odkąd firma rozpoczęła operacje w naszym kraju. Aktualnie dokonano przejęcia spółki od jej czeskiego właściciela – holdingu CL EUROPORT. Nowy inwestor podkreśla, że terminal będzie kontynuował współpracę z dotychczasowymi jego klientami. Będą oni teraz mieli możliwość włączenia do systemu informatycznego łączącego obiekty logistyczne METRANS w Europie.

Spółka CL EUROPORT będzie kierowana przez dwóch dyrektorów zarządzających. Pierwszym będzie dotychczasowy prezes firmy: Mirosław Smulczyński, który w przyszłości dołączy do grona menedżerów METRANS i będzie dodatkowo odpowiedzialny odpowiedzialny w firmie za operacje oraz inwestycje.

Drugim dyrektorem zarządzającym terminalowej spółki został Martin Koubek, który od 2018 kieruje departamentem Nowego Jedwabnego Szlaku w METRANS. W CL EUROPORT będzie odpowiedzialny m.in. za sprzedaż.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane